6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
29.06.2017, 11:58

Jak otworzyć butelkę wina bez korkociągu i bez strat w winie?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
30438
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Nie potrzeba aż tak wiele jak możecie sądzić , wystarczy solidny but, silna ściana i sąsiedzi, którzy nie doniosą na nas na policję!

Chyba dla wszystkich jest to dosyć duży rollercoaster emocji, kiedy uświadamiamy sobie, że nie mamy korkociągu, aby otworzyć tą jedną butelkę dobrego wina, którą tak bardzo chcieliśmy dzisiaj wypić. Niedowierzanie, gniew, płacz, zgrzytanie zębami, smutek, a później niestety akceptacja rzeczywistości są częścią procesu.

Ale to wszystko nie musi dziać się w ten sposób… Nie potrzeba ryzykować ręki ani życia różnymi niebezpiecznymi "domowymi metodami". Zamiast tego można wykorzystać kilka przedmiotów leżących i tak już w domu i bezproblemowo otworzyć daną butelkę.

A czego potrzeba? Buta!

Jay Saunders odpowiada na wszystkie prośby i błagania. Pierwszym krokiem jego metody jest usunięcie folii czy też papierka z butelki, następnie umieszczenie jej w bucie. Później musimy znaleźć wytrzymałą ścianę i liczyć na to, że sąsiedzi się zbytnio nie zaniepokoją. W drugim kroku chwytamy jedną ręką butelkę, drugą but, w której się znajduje, i uderzamy dosyć mocno, ale nie za mocno, o ścianę. Po chwili korek powinien zacząć się wysuwać do momentu, w którym będzie go już można wyjąć ręką.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach do metody z butem, to są również inne rozwiązania, proszę się nie martwić!

 

Korek można również wyciągnąć za pomocą kluczy, metoda ta wymaga jednak od nas dużych zdolności manualnych, bo trzeba klucz włożyć między butelkę i korek pod kątem około 45 stopni. Wtedy też próbujemy kluczami okrążać wlot butelki, żeby poluźnić korek. Po chwili, powinno być już wszystko zrobione!

Jest jeszcze metoda z drewnianą łyżką, dla tych którym dotychczasowe metody się nie podobały. Trzeba usiąść na podłodze z butelką trzymaną mocno między nogami. Następnie zaczynamy wpychać korek łyżką do środka butelki. Robimy to aż wpadnie całkowicie do środka, co pozwoli nam zacząć degustację, oczywiście jeśli przypadkiem wina nie wylejemy, czego nikomu nie życzymy!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym