26 stycznia 2020 (Niedziela)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
06.07.2017, 20:30

Hotele jak z bajki. Nocleg w nich to spełnienie marzeń!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1359
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Hotele dzielą się na te, o których się szybko zapomina oraz na te, o których zapomnieć się nie da, ze względu na ich niesamowite położenie lub nadzwyczajną architekturę. Oto zestawienie najbardziej bajkowych hoteli na świecie.

Treehotel Harads

Któż jako dziecko nie marzył o domku na drzewie? Marzenie to można spełnić w trakcie pobytu w szwedzkim hotelu Treehotel. W lesie ustawionych zostało kilka różnych domków na drzewie, które przybierają najróżniejsze formy i kształty. Mamy więc domek w kształcie latającego spodka, w formie ptasiego gniazda czy oszklone sześciany, w których odbijają się stojącego wokół niego drzewa, czyniąc go niemalże niewidzialnym.

Icehotel

Również w Szwecji znaleźć można bajkowy hotel wykuty w lodzie. Ozdabiają go niesamowite, lodowe rzeźby, a odpowiednio dobrane oświetlenie sprawia, że człowiek przenosi się w nim w inny wymiar. Gdzie go znaleźć? W miejscowości Jukkasjärvi. Czynny jest cały rok!

Hotel Marqués De Riscal

Architektura Hotelu Marqués De Riscal w La Roja w Hiszpanii może przyprawić o zawrót głowy. Bryła budynku wygląda trochę jak poplątana wstążka. Do tego intensywne kolory, które mocno rzucają się w oczy. Co ciekawe hotel ten stoi wśród klasycznych, pięknych winnic, stanowiąc dla nich osobliwy kontrast.

Conrad Maldives

Do wizyty na Malediwach raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Lecz dodatkowym powodem może być także wizyta i pobyt w hotelu Conrad Maldives. Słynie on przede wszystkim ze swojej podwodnej restauracji, gdzie tuż nad głowami biesiadujących gości pływają różnokolorowe ryby.

Hotel Kakslauttanen

Nocleg w igloo nie wszystkich przekonuje? A nocleg w szklanym igloo już brzmi lepiej? Otóż Hotel Kakslauttanen to propozycja dla tych, którzy nie przepadają za lodowymi konstrukcjami, a chcieliby się poczuć niemalże tak, jak w ich wnętrzu. Szklane igloo kryją w sobie luksusową przestrzeń do wypoczynku, a dzięki przezroczystemu dachowi można obserwować zorzę polarną!

Ladera Resort

Ladera Resort znajduje się na wyspie St. Lucia, należącej do Karaibów. Jako jedyna znajduje się na terenie objętym ochroną UNESCO. Z hotelowych okien i tarasów rozciąga się fenomenalny widok na Morze Karaibskie, soczysto zielone wzgórza o ciekawych kształtach. Istny raj na ziemi!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym