16.08.2017, 12:30

Hitlerowski kurort nad Bałtykiem zostanie... ukończony!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8843
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

A gdzie znajduje się owa posiadłość? Nad brzegiem Bałtyku, w miejscowości o nazwie Prora, gdzie ogromny kompleks wypoczynkowy o długości niemal 4,5 km był budowany już w latach 30. zeszłego stulecia. Miał być definicją luksusu, ale został opuszczony i stał się ruiną. Jednak teraz jego los ma się odmienić!

Znaleźli się inwestorzy, którzy już od kilku lat pracują nad odrestaurowaniem fragmentu ogromnego budynku. Powstaną na tym terenie dwa kompleksy – Prora Solitaire Home (część z mieszkaniami) oraz Prora Solitaire Hotel Apartaments and Spa (apartamenty wakacyjne z różnymi udogodnieniami). Goście i przyjezdni będą mogli korzystać z basenów, zabiegów w SPA oraz terenów zielonych, a to wszystko zaraz przy plaży.

Pewnie ciekawi Was ile to może kosztować? Ceny za mieszkanie zaczynają się od 1,5 mln złotych i rosną zależnie od metrażu mieszkalnego. Część z lokali jest już oddane do użytku, ale ukończenie całego kompleksu jest planowane dopiero na rok 2022.

Jeden z bloków był, przy pomocy finansowej z UE, przekształcony w hostel oferujący 402 miejsca noclegowe w 96 pokojach i był nazywany najdłuższym hostelem świata. Ceny również nie są zbyt wygórowane, bo 2-osobowy pokój wraz z wyżywieniem można dostać już nawet za 130zł/doba.

Nie wszyscy jednak są szczęśliwi z tych inwestycji. Mówi się, że dokończenie budowy tego kurortu to tylko wypełnianie planu Hitlera i realizowanie tego, co chciał osiągnąć. Niektórzy też kłócą się argumentując, że cała ta budowa to „nieposzanowanie historii”, ale patrząc z drugiej perspektywy to chętnych na zakup tamtejszych mieszkań jest pod dostatkiem.

Prora bowiem jest położona w świetnej lokalizacji na wyspie Rugia nad Morzem Bałtyckim. Kompleks według oryginalnego projektu miał pomieścić około 20 tys. osób. Możemy teraz tylko czekać na rozwój wydarzeń i na finalny widok.

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym