1 czerwca 2020 (Poniedziałek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
08.01.2019, 12:01

Historia tego chłopca poruszyła całą Polskę! Łzy same napływają do oczu

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2423
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

"Wiara czyni cuda, dobro zawsze zwycięża, zło traci swoją siłę". Porzucony 9-letni Kuba szuka domu.


Niedawno w "Uwadze!” pojawił się reportaż o 9-letnim Kubie. Dwa lata temu chłopiec został porzucony przez matkę. Kobieta na początku odwiedzała go w domu dziecka, z czasem wizyty stały się coraz rzadsze, a następnie całkowicie ustały. Wkrótce chłopak stracił nadzieję, że mama po niego wróci. Przestał też jej ufać.

"Chcę mieć rodzinę, mamę i tatę. Chcę, żeby mnie kochali i żeby nie zrobili tak, jak moja prawdziwa rodzina".

Tak wyznał Kubuś... Początkowo miał duże szanse na adopcję, jednak rok temu zachorował na wirusowe zapalenie mózgu. Dostał padaczki, zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu niestety przestał funkcjonować tak, jak przed chorobą. Wymaga specjalnej troski. Kubuś stał się niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu umiarkowanym chłopcem. Ma problemy z mówieniem, pamięcią, cierpi na padaczkę. Jednak nawet to nie przeszkadza mu w czytaniu, pisaniu, kontaktowaniu się. Jest samodzielnym i uśmiechniętym chłopcem.

Wychowawczyni Kuby, Sonia Koczy mówi o nim: "Jeśli chodzi o rozwój poznawczy on przoduje w grupie. Pełni rolę ważnego ucznia w klasie”.
Obecnie Kubuś jest uczniem trzeciej klasy w specjalnym ośrodku. Gdy przeprowadzi się do nowej rodziny, nauka w takim ośrodku będzie nadal potrzebna.


"Nie chcę być tutaj. Chcę mieć rodzinę, bo moja mnie już nie odwiedza. Mama mnie nie kocha” - te słowa łapią za serce.


W sprawę zaangażowała się "Uwaga!”. Anna Wójcik, kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Sosnowcu, prosi widzów, aby nie przywozić zabawek, prezentów czy cukierków. Prosi natomiast, aby rodziny chętne zaadoptować Kubę zgłaszały się do Ośrodka.


W sprawie adopcji Kubusia należy kontaktować się z Wojewódzkim Ośrodkiem Adopcyjnym w Sosnowcu. Numer telefonu: 032 266 84 19, adres e-mail: [email protected]

Zobacz reportaż

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym