6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
12.08.2017, 16:58

Grób księżnej Diany jest pusty! Co stało się z ciałem?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
12392
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Diana Spencer była pierwszą żoną Karola, księcia Walii oraz matką Henry'ego i Williama. 31 sierpnia mija 20 lat odkąd zginęła w wypadku samochodowym, a 6 września od dnia jej pogrzebu. Jej śmierć poruszyła wielu - nie tylko w Wielkiej Brytanii. Była bardzo lubiana za swoją osobowość, ale byli też tacy, którym jej działalność i sposób bycia się nie podobał.

Co jakiś czas pojawiają się sensacyjne informacje na temat księżnej, również teraz, tuż przed rocznicą jej śmierci.

Diana Spencer, księżna Walii

Althorp Park Island, oficjalne miejsce pochówku księżnej

Earl Spencer, młodszy brat Diany, wyjawił ostatnio, że księżna nie spoczywa w krypcie w Althorp Park Island, jak utrzymywano wcześniej. Miejsce, gdzie członkowie rodziny królewskiej oficjalnie oddają hołd zmarłej, a w którym turyści płacą ponad 20$, by zobaczyć "grób" Diany, jest według najnowszych doniesień tylko przykrywką w ramach ochrony przed sprofanowaniem miejsca pochówku księżnej.

Kościół św. Marii w Great Brington

Okazuje się bowiem, że takie akty miały już miejsce w przeszłości. "W ostatnich dwudziestu latach dokonano profanacji jej grobu cztery razy", stwierdził Earl. Młodszy brat księżnej zdradził, że jej ciało znajduje się w kościele Świętej Marii w Great Brington, niedaleko urny z prochami ojca. Tam jest strzeżone przez ogrodzenie z drutem kolczastym i szereg elektronicznych zabezpieczeń - o wiele lepiej, niż posiadłość, na której odbył się oficjalny pogrzeb zmarłej.

Okazuje się, że nie wszyscy dali się oszukać oficjalnie podawanym informacjom na temat miejsca pochówku Diany. Niektóre źródła podają, że już wcześniej rozważano kościół jako realne miejsce pochówku. Jacqui Collins, kierownik pubu w okolicy kościoła stwierdził, że: "Cała jej rodzina została pochowana w kościele, włączając w to jej ojca, więc jest sensowne, że i ją tam złożono".

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym