4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
07.02.2018, 13:00

Finalistka konkursu piękności okazała się być... mężczyzną

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
21670
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Organizatorzy konkursu piękności znaleźli się w niezręcznym położeniu, gdy okazało się, że jedna z jego finalistek w rzeczywistości nie jest kobietą.

Kazachstański plebiscyt mający wyłonić największą piękność w kraju stanął pod znakiem zapytania. Arina Alieva, pozornie urodziwa dziewczyna, która bez trudu dostała się do ścisłego finału turnieju, tak naprawdę nie istnieje. To tylko przebrany za kobietę żartowniś.

22-letni Ilay Dyagilev zmylił jurorów swoją androgeniczną urodą i zaskakującym pomysłem. Chłopak zdecydował się udawać niewiastę, aby udowodnić swoim znajomym, że wśród panujących obecnie kanonów piękna nie ma ani krzty naturalności, a przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków każdy może wyglądać jak „dziewczyna z okładki” - nawet jeśli jest mężczyzną.

„Debatowałem z przyjaciółmi o pięknie, a w rezultacie tej rozmowy zadecydowałem o podjęciu wyzwania i zgłoszeniu się do konkursu”, tłumaczy Ilay, „Nie jest trudno zauważyć, ze wiele młodych dziewczyn wygląda dzisiaj identycznie, bo wszystkie korzystają z tego samego makijażu, naśladują ten sam styl. Wydaje im się, że to jedyna droga do tego, żeby być uznaną za piękną. Zupełnie się z tym nie zgadzam”, dodaje żartowniś.

Nieistniejąca „Arina Alieva”, a tak naprawdę Ilay Dyagilev, pokonała 4000 dziewczyn biorących udział w plebiscycie.

Gdy do zdumionego chłopaka dotarło, że jego fikcyjne alter-ego ma realną szansę na zwycięstwo, postanowił ujawnić przed jurorami prawdę. Zanim jednak to nastąpiło, Ilay znalazł się w gronie 16 finalistek walczących o główną nagrodę oraz tytuł „internetowej miss Kazachstanu”.

„Dotarłem do finału. Musiałem więc rzucić światło na prawdę o Arinie. Moja inicjatywa wymknęła się spod kontroli, to zaszło już za daleko”, przyznaje Ilay.

Organizatorzy konkursu „Virtual Miss Kazakhstan” nie ukrywali szoku, gdy dowiedzieli się, że jedna z ich faworytek jest mężczyzną. „Arinę” zdyskwalifikowano za złamanie regulaminu plebiscytu, a na jej miejsce wskoczyła 18-letnia Aikerim Temirkhanova, ciesząca się wcześniej znacznie mniejszą popularnością niż nieistniejąca dziewczyna.

Czy nadużywanie makijażu sprawia, że wszystkie dziewczyny wyglądają tak samo?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 763

Tak - 90%

Nie - 10%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym