3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
24.10.2017, 00:14

Dziewczyna ze słynnego zdjęcia wygrała z anoreksją, ale... przegrywa z internetowymi trollami

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
35755
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Kilka lat temu Chiara Schober wyglądała jak szkielet. Nic dziwnego, że jej słynne zdjęcia wstrząsnęły światem, wywołując niejedną dyskusję na temat anoreksji.

Pochodząca z Liechtensteinu Chiara Schober na szczęście dzisiaj jest już zdrowa. Chociaż nie było to łatwe, wygrała z wyniszczającą organizm chorobą. Jej triumf jednak przygasł, gdy padła ofiarą internetowych trolli.

Po opublikowaniu aktualnej fotografii, dokumentującej zwycięstwo Chiary z anoreksją, dziewczynę obrzucono kąśliwymi komentarzami, sugerującymi że użyła Photoshopa, albo nawet wykorzystała zdjęcie innej osoby.

„To oczywiste, że wyglądam teraz troszkę inaczej. Jakiej zmiany spodziewaliście się po kimś, kto dosłownie otarł się o śmierć?”

W najgorszym momencie choroby Chiara ważyła trochę poniżej 25 kilogramów. Dziewczyna przyznaje, że jest już zmęczona ciągłymi zarzutami o to, że zmyśliła swoją historię, aby uzyskać rozgłos.

W swoim szczerym poście, Chiara przyznała, że często znajduje się pod ostrzałem krytyki. „Niektórzy trwają w przekonaniu, że moje zdjęcia zostały wyedytowane w Photoshopie”, zauważa.

„Na starym zdjęciu miałam SZESNAŚCIE LAT, 1% tłuszczu w ciele i czułam się słabo. Jestem już cztery lata starsza, ważę DWA RAZY WIĘCEJ, w pełni wróciłam do zdrowia”, 20-latka zwraca uwagę, że to nic dziwnego, że na nowych fotografiach wygląda niemalże jak inna osoba.

„To, co mi się przydarzyło, to nie fikcja. Skąd mam brać siłę, żeby bronić się przed słowami niedowiarków? Żyję z tym, że doprowadziłam w przeszłości swoje ciało do okropnego stanu. Jest mi z tym wystarczająco ciężko, a teraz jeszcze muszę odpierać zarzuty o zmyślaniu”, mówi dziewczyna.

Dwudziestoletnia już Chiara dzisiaj waży już akceptowalne 53 kilogramy. To zdrowa masa ciała dla kobiety w jej wieku. Gdy podjęła decyzję o publikowaniu w sieci swoich słynnych już fotografii z przeszłości, kierowała się altruistycznym przekonaniem, że w ten sposób uświadomi wielu ludziom prawdziwą skalę zniszczeń, jakie w organizmie wywołuje anoreksja.

„Anoreksja to poważna i skomplikowana choroba psychiczna, prowadząca do samozniszczenia”, mówi Chara, „Istnieje naprawdę i jest straszna. Nie zrozumieją jej ci, którzy nigdy się z nią nie zmagali. Wyzdrowienie jest trudne i czasochłonne!”, kończy 20-latka.

Czy znasz kogoś, kto cierpi na anoreksję?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 206

Tak - 33%

Nie - 67%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym