23 stycznia 2020 (Czwartek)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
29.04.2018, 12:00

Dziecko ZRUJNOWAŁO wynajmowany pokój. Mama wini właścicieli mieszkania. Czy uniknie odpowiedzialności?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2092
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jest wiele rzeczy, które małe dzieci lubią robić. Jedną z nich jest rujnowanie swojego najbliższego otoczenia. Aby temu zapobiec, rodzicom najpewniej wypadałoby mieć sześć par oczu, dziesięć rąk oraz dysponować zdolnością patrzenia przez ściany. Niestety, nie ma tak dobrze.

Czasem trudno zapobiec uszkodzeniom wywołanym przez dziecięce zabawy. Jeśli w ich toku zniszczeniu ulegnie cudza własność, czy rodzic nie powinien wówczas wziąć na siebie odpowiedzialność? Ta mama twierdzi, że… nie.

Dziecko zbiło butelkę z winem, które następnie wylało się na dywan, tworząc na nim trwałą i niemożliwą do wyprania plamę. Właściciel wynajmowanego mieszkania w kurorcie wakacyjnym domaga się, aby mama małego łobuza pokryła koszt wymiany dywanu. Ona jednak nie uważa, że w tej sytuacji właścicielowi mieszkania cokolwiek się należy.

„Ostatnio wynajęliśmy przez Airbnb mieszkanie w wiejskiej chatce”, „oburzona” mama pisze na portalu Mumsnet, „W informacji podane było, że budynek przystosowany jest dla małych dzieci. Nasza najmłodsza pociecha ma 18 miesięcy. Jednak po przybyciu na miejsce, okazało się, że sami musieliśmy zabezpieczyć bramkę przy schodach, a także nie ma w nim kojca. Ale jakoś sobie z tym poradziliśmy”, kobieta skarży się na ogłoszenie.

Mama twierdzi, że ze względu na „niedogodności” nie powinna być zobowiązana pokryć kosztów zniszczeń. Tym bardziej, że, jak się okazuje, z prawnego punktu widzenia nic jej do tego nie zmusza. Jednak na forum, na którym opublikowała swoją historię, nikt się z nią nie zgadza.

„To, że mieszkanie jest przyjazne dla dzieci, nie oznacza, że można je zrujnować. Zapłać za dywan”, doradza kobiecie jeden z internautów.

„Gdyby twoje dziecko ze*rało się na dywan, za*zygało kurtyny, też byś narzekała, że musisz właściciel chce, żebyś zapłaciła za zniszczenia?”, wypowiada się inny komentator.

Jakie są wasze przemyślenia na ten temat? Czy mama słusznie uważa, że wywołane przez jej dziecko zniszczenia to wina właściciela mieszkania, czy jednak powinna pokryć koszty wymiany zniszczonego dywanu?

Kto powinien odpowiedzieć za zniszczenia?

Mama dziecka
Właściciel "niezabezpieczonego" mieszkania

Liczba głosujących: 41

Mama dziecka - 88%

Właściciel "niezabezpieczonego" mieszkania - 12%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym