2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
05.07.2017, 15:52

Drogi śmierci, czyli najniebezpieczniejsze drogi na świecie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2453
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Jazda samochodem to najpopularniejszy sposób przemieszczania się. Jednak są takie drogi, które budzą grozę nawet u najlepszych kierowców.

Yungas Road

Ta mająca 70 km długości droga w Boliwii, łącząca La Paz z Coroico, zwana jest w Ameryce Południowej Drogą Śmierci. Nazwę tę zawdzięcza wypadkowi, do którego doszło w 1999 roku. W jego wyniku zginęło 8 izraelskich turystów jadących autem. Obecnie szacuje się, że na trasie tej ginie rocznie do 300 osób. Dlaczego tak się dzieje? Droga wiedzie bardzo górzystym terenem, jej nawierzchnia jest w dużej mierze szutrowa, a na porządku dziennym są osuwiska skalne.

Dalton Highway

Dalton Higway to autostrada przebiegająca przez teren Alaski. Ma 666 km długości i stanowi jedną z bardziej odizolowanych dróg na terenie USA. Dociera tylko do 3 miast i biegnie wzdłuż systemu rurociągów Trans-Alaska. Latem przejeżdża nią ok. 150 ciężarówek, a zimą ok. 250. I to właśnie zimą staje się szczególnie niebezpieczna. Śnieg, oblodzenia i spore podjazdy sprawiają, że tylko wprawni kierowcy są w stanie ją pokonać. Do wypadków dochodzi tu z dwóch powodów: winy kierowcy i nieodpowiednio przygotowanego sprzętu oraz z powodu załamania pogody.

Atlantic Ocean Road

Atlantic Raod to norweska droga łącząca wyspę Averøy ze stałym lądem. Składa się ze spektakularnych mostów, które przechodzą przez pomniejsze wysepki. Przejazd nią w trakcie słonecznego, spokojnego dnia to czysta przyjemność. Problem robi się wtedy, gdy trzeba ją pokonać zimą, w trakcie sztormu. Fale zalewają szosę, a silny wiatr potrafi spychać lub przewracać auta. O poważne wypadki nie jest wtedy trudno!

Most Eshima Ohashi

Most Eshima Ohashi to bez wątpienia szalona konstrukcja, która stworzona została przez Japończyków. Generalnie, w zależności od perspektywy patrzenia, droga wydaje się być albo niesamowicie stroma, albo mająca normalne nachylenie. Samochody muszą pokonywać most z prędkością nie większą niż 40 km/h. Zdarzają się tu wypadki, które wynikają głównie z nieuwagi i nieroztropności kierowców.

Himalayan Road

To jedna z bardziej niebezpiecznych i przerażających dróg na świecie. W dużej mierze jest bardzo wąska i kamienista. Tylko na niektórych odcinkach jest zabezpieczona. Do wypadków dochodzi tu bardzo często. Większość jest wynikiem osuwisk skalnych, ale również nieuwagi podczas wymijania się z autem jadącym z naprzeciwka. Wysoki poziom adrenaliny, ale także zapierające dech w piersi widoki są tu gwarantowane!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym