9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
17.06.2017, 08:26

Dlaczego warto być leniwym?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
17495
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Oto dziewięć ważnych powodów, dla których powinniśmy wybrać lenistwo, zamiast jakiejkolwiek, nawet najlżejszej pracy. Co więcej - pogoda również temu sprzyja.   Warto jednak - ten jeden raz - wziąć się w garść i przeczytać poniższy artykuł (chociaż wiemy, że z lenistwem trudno wygrać).

Wreszcie na serio pomagasz środowisku!

Dlaczego warto być leniwym? Odpowiedź jest prosta - siedzisz leniwie w domu - a więc nie jeździsz samochodem na zakupy, nie organizujesz grilla, nie budujesz fabryki - bo ci się nie chce!   A jaki wniosek z tego wynika? Nie zatruwasz środowiska. "Postępując leniwie - postępujesz ekologicznie". Chyba to jest warte... lenistwa.

Będziesz żył dłużej

Jak już wcześniej wspomniałam - nie jeździsz samochodem, bo ci się nie chce. I tu kolejny plus bycia leniwym:   Często się słyszy o wypadkach na drogach. Stłuczki, wypadki, giną ludzie, a ty przecież możesz tego wszystkim zaoszczędzić, siedząc w domu.   W ten sposób, na 100% nie narazisz swojego życia, ani też innych. Bo z lenistwa, może przypadkiem nie będzie ci się chciało zatrzymać na czerwonym świetle...

Będziesz zdrowszy

Jak wiadomo, leniwi ludzie mają więcej czasu, który mogą poświęcić na wypoczynek. Tym samym śpią dłużej, a przecież sen ma niewiarygodny wpływ na nasz organizm.   Leniwi ludzie są bardziej wypoczęci, wyspani, zregenerowani i mają więcej energii.   A jak tą energię mogą ją wykorzystać? Na przykład na... jeszcze więcej lenistwa. Złoty środek!

Zapanuje cisza

Już nie będę kolejny raz wspominać o samochodzie, bo to oczywiste. Samochód silnik - hałas.   Ale istnieją też inne rzeczy. Czy naprawdę uważasz, że w twoim domu jest tak brudno? Czy twój trawnik nie przetrwa bez kosiarki? Czy szafka w kuchni musi znajdować się na ścianie? Przecież to bez sensu. Strata czasu.   W końcu i tak wszystko znajdzie się na pierwotnym miejscu. Brud na dywanie. Trawa urośnie. Szafka znowu spadnie. Robota tylko dla idiotów. Lepiej się polenić

Zapanuje pokój na świecie

Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktokolwiek leniwy z własnej woli wstąpił do armii. Dodatkowo, taka osoba zwykle jest też zbyt leniwa , by wziąć do ręki karabin (co ewentualnie mogłoby się bardzo źle skończyć).   Tak czy inaczej, leniwy żołnierz nie stanowi dla świata żadnego zagrożenia. Co najwyżej USA musiałoby poszukać innego sposobu na przejmowanie światowych złóż ropy naftowej (innego niż atakowanie mniejszych krajów z wyimaginowanych powodów).   Gdyby wszyscy na świecie byli jak John Lennon (nie, nie martwi, tylko leniwi) - który z Yoko Ono uwielbiał spędzać całe dnie bez wychodzenia z łóżka - z pewnością nie wybuchłaby żadna wojna.

Możesz użyć lenistwa jako... medytacji

Co to jest medytacja? Po prostu - nic nie robienie. Ale za lekcje medytacji trzeba zapłacić i to czasem całkiem sporo.   A tam powiedzą ci, jak wygodnie usiąść, jak się położyć, w jaki sposób rozłożyć ręce?   A przecież leniwi - doskonale to wiedzą. Wystarczy kanapa, czasem telewizor i medytacja gwarantowana, że nie wspomnę o zaoszczędzonej forsie.

Nie musisz się męczyć

Jak powiedział Jules Renard nieco ponad sto lat temu: "lenistwo to nic innego jak odpoczywanie zanim człowiek zdąży się zmęczyć". Cała prawda.   Przecież po co się męczyć, skoro można cały czas odpoczywać. Większość ludzi na świecie odpoczywa wtedy, kiedy się zmęczy. Co samo w sobie jest trochę bez sensu, bo męczyć się tylko po to, żeby potem odpocząć? Błędne koło.   Wystarczy więc zrezygnować z procesu męczenia się - Genialne!

Pomagasz innym

"Pilne", "Natychmiast do zrobienia", "Przynieś szybko", "Podaj teraz", "Sprawdźmy to od razu" - to słowa-klucze, które nawet najbardziej zmotywowanemu pracownikowi są w stanie popsuć resztę dnia.   Gdyby jednak dłużej się nad tym zastanowić, to większości tych słów w większości wypadków nie wypowiadają leniwi ludzie. Ci ostatni czekają bowiem, aż wszystkie sprawy załatwią się same - co przecież w końcu i tak się dzieje. Nie wymagają więc nic od innych, nie oczekują, nie poganiają - bo zwyczajnie im się nie chce.   A reszta może tylko na tym skorzystać i ciesząc się chwilą ciszy, chociażby uciąć sobie drzemkę

Będziesz sprytniejszym

Leniwi ludzie myślą, jak najoszczędniej i bez pracy zrobić daną rzecz. Kreatywne myślenie sprzyja rozwojowi człowieka.   Leniwi ludzie dodatkowo minimalizują wysiłek, co pozytywnie wpływa na stan organizmu - nie przemęczasz się - twój mózg efektywniej pracuje.   Leniwi, jeśli cokolwiek marnują, to na pewno nie swoje siły.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym