8 kwietnia 2020 (Środa)
C Baran
(21.03 - 19.04)
07.02.2018, 15:00

Czy to koniec aplikacji randkowych? Większość ogłaszających się kobiet to... sztuczna inteligencja!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1581
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Czy nadszedł czas czystek w świecie aplikacji randkowych i internetowych portali z ogłoszeniami matrymonialnymi? Wielka afera z Chin może oznaczać początek końca popularnych usług tego typu.

Po szczegółowym śledztwie, w Chinach nakazano zamknięcie wielu popularnych aplikacji randkowych. Okazało się, że większość ogłaszających się na ich łamach kobiet to w rzeczywistości zautomatyzowane roboty, sterowane przez sztuczną inteligencję. Ich cel? Wciskanie użytkownikom reklam.

Mężczyźni, szukający miłości i trwający w przekonaniu, że nawiązali kontakt z prawdziwą kobietą, chętnie stosowali się do poleceń i sugestii wydawanych im przez ukrywającą się „po drugiej stronie ekranu” piękność.

Problem w tym, że – co wyszło na jaw dopiero teraz – zdecydowana większość z rzekomych użytkowniczek portali randkowych tak naprawdę nie istnieje. Za ich „osobowość” odpowiada sztuczna inteligencja zaprogramowana tak, żeby namówić rozmówcę do skorzystania z konkretnych usług lub zakupienia reklamowanego produktu.

W przełomowej akcji policji aresztowano ponad 600 oszustów odpowiedzialnych za sztuczną inteligencję, która zawładnęła portalami randkowymi. Spreparowane przez bajerantów ogłoszenia stały za większością ogłoszeń „płci pięknej” na 21 najpopularniejszych chińskich aplikacjach pomagającym singlom w poszukiwaniu drugiej połówki.

Wszystko wskazuje na to, że proceder ten nie jest unikalny tylko dla Państwa Środka, a sztuczna inteligencja i sterowane przez nią fałszywe profile to zjawisko globalne, dotykające portali randkowych na całym świecie.

Najczęściej ofiarami „automatycznych femme fatale” padają nowi użytkownicy tego typu aplikacji i stron internetowych, nieświadomi zagrożeń wynikających z interakcji z fałszywymi profilami.

„Oparte na zaawansowanych algorytmach programy dopraszały się od swoich ofiar kosztownych prezentów i nakłaniały je do wydawania pieniędzy na reklamowane w toku oszustwa usługi, w nielegalny sposób pozyskując w ten sposób zyski finansowe”, podaje raport sporządzony przez chińską policję.

Według ustaleń śledczych, sztuczna inteligencja wyłudziła od niefortunnych randkowiczów nawet 154 miliony dolarów.

Czy wierzycie w to, że miłość można znaleźć przez internet?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 19

Tak - 68%

Nie - 32%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym