6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
09.08.2017, 11:50

Czy te dzieci są klonami? Niezwykłe narodziny, które zdarzają się raz na 200 mln!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
10630
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Kobieta z Liverpoolu urodziła trojaczki, ale pod żadnym względem nie były to zwykłe trojaczki, chłopcy okazali się być identyczni, na co szansa jest jak jeden na dwieście milionów! Mama chłopców była bardzo zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że w jej brzuchu rozwija się aż trójka dzieci, ale większym zaskoczeniem było, że są identyczne! 

Roman, Rocco i Rohan na świat przyszli w zeszłym roku poprzez cesarskie cięcie.

Chłopcy po urodzeniu musieli zostać w szpitalu przez sześć tygodni, a ich mamie po powrocie do domu wszyscy powtarzali, że chłopcy są identyczni, dlatego też wysłała próbki DNA do testów i okazało się, że to niesamowicie rzadkie identycznie wyglądające trojaczki.

Na szczęście matka, teraz już z czwórką dzieci, potrafi rozróżnić chłopców, przez małe szczególiki w wyglądzie, ale również przez ujawniający się u dzieci charakter. „Kiedy byli noworodkami było ciężko ich rozróżnić, ale nigdy się nie pomyliłam”, mówi kobieta i dodaje „Cała trójka ma znamię pomiędzy brwiami, ale Romana jest nieco ciemniejsze od reszty, Rohan natomiast ma również znamię na nodze”.

W szpitalu lekarz powiedział rodzicom, że trojaczki nie są identyczne, ale okazało się być to nieprawdą. Obecnie jedyną opcją, aby dowiedzieć się, czy bliźniaki albo trojaczki są identyczne są testy DNA.

Byłam zaskoczona, bo oczekiwałem, że testy udowodnią ich nie-identyczność. Ale później uświadomiłam też sobie, że jestem jedyną osobą, która potrafi ich odróżnić od siebie, a to wiele wyjaśnia” mówi Miss Allen, mama chłopców, która ma również córkę – Indianę. Ich siostrzyczka kocha swoich braci, ale często jest o nich trochę zazdrosna.

Cała ta pomoc medyczna, którą otrzymaliśmy była wspaniała, cieszę się bardzo, że chłopcy mają się teraz tak dobrze” mówi dumna mama.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym