6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
08.05.2017, 09:17

Co robią kobiety kiedy nikt nie patrzy

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
31046
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Prawie dwa lata temu, w kwietniu 2015 roku, pracująca dla gazety Little Rock graficzka Sally Nixon rozpoczęła projekt o nazwie "365", w którym musiała utworzyć jedną ilustrację dziennie - ale przez cały rok. Jak się okazało, nie było to łatwe, aby ogarnąć temat i wymyślać nowe pomysły tak często.

Sally zaczęła szukać inspiracji w swoim życiu i w prostych rutynowych czynnościach, które sama wykonywała. Artystka chciała pokazać naturalny dzień z życia kobiety, który dzieje się obok tego sztucznego, inscenizowanego na potrzeby selfie, które wrzuca się na Instagram, Snapchat lub inne media. Chciała pokazać zwykłe życie, bez filtrów przekazu społecznościowego, które niestety obecnie rządzą naszym światem.

Kobiety z ilustracji Sary, ujęte są przy przypadkowych zajęciach jak branie prysznica, jedzenie w łóżku, szczotkowanie zębów, chodzenie po domu bez spodni, aż po leniwy czas posiadówek telewizyjnych z przyjaciółkami. Innymi słowy - życia kobiet, kiedy nikt na nie nie patrzy.

"One nie mają idealnego ciała i doskonałych nawyków, co sprawia, że możemy się z nimi identyfikować.” - wyjaśnia autorka. "Sceny w jakich je umieszczam, to codzienne miejsca: łazienka, restauracja, psy, bałagan w sypialni. Jednak moim celem było, aby każdym rysunkiem podkreślić, że w każdej z tych pozornie przyziemnych rzeczy możemy odnaleźć  coś niezwykłego."

Czy tak wygląda życie kobiet, gdy nikt nie patrzy?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 263

Tak - 55%

Nie - 45%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym