3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
18.06.2017, 18:29

Spuściła go na moment z oka. Kiedy wróciła do kuchni, chłopczyk już nie oddychał

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8443
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Mówi się, że najwięcej śmiertelnych wypadków ma miejsce w domu. Ostre krawędzie, nie zabezpieczone narzędzia czy zwykła nieuwaga to czynniki, które sprawiają, że prosta codzienność może być groźna dla zdrowia lub nawet życia.

Kto by jednak przypuszczał, że śmierć czai się w torebkach ze zwykłymi przyprawami!

Przekonała się o tym w tragiczny sposób Brianna, matka czteroletniego Matthew Radera. Chłopiec podczas eksplorowania kuchennych zakamarków natrafił na szafkę z przyprawami i postanowił sprawdzić jej zawartość. 

Wszystko było w porządku, dopóki nie natrafił na słodko pachnący cynamon

Nikt nie przypuszczał, że ten z pozoru niegroźny proszek przyczyni się do tragedii. Matthew usiłował go połknąć, jednak prawdopodobnie się zakrztusił. Cynamon dostał się do jego dróg oddechowych, uniemożliwiając zaczerpnięcie powietrza

Kiedy Brianna weszła do kuchni, chłopiec leżał na podłodze na wpół przytomny i miał drgawki. Od razu zabrano go do pobliskiego Centrum Medycznego Baptystów. Wysiłki lekarzy poszły na nic się nie zdały i pół godziny później czterolatek już nie żył.

„Cynamon może zabić”, napisała Brianna na swoim Facebooku. Podziękowała jednocześnie za to, że historia jej syna była nagłośniona w mediach i sieci

„Być może ocali to życie chociaż jednego dziecka. Jeśli tak będzie, życie Matthew nie poszło na marne”, czytamy dalej w smutnej notatce.

Brianna po pogrzebie rozpoczęła w internecie kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości osób na całym świecie.

Zrobiła to mając również na uwadze "cynamonowe wyzwanie", czyli wkręt (prank) krążący w sieci od 2011 roku. Idiotyczny i niebezpieczny „Cinnamon Challenge”, które polega na dobrowolnym zjedzeniu łyżki tej przyprawy.  Z uwagi na utrudnione oddychanie w trakcie jego spożywania, udaje się to naprawdę nielicznym. 

 

Kolejny raz sprawdza się powiedzenie: "Nie próbujcie tego w domu!"

Czy próbowałeś kiedyś Cinnamon Challenge??

Tak
Nie

Liczba głosujących: 142

Tak - 13%

Nie - 87%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym