23 stycznia 2020 (Czwartek)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
12.07.2017, 09:42

Biegający z niedźwiedziami, trening czy może jednak...

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1200
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Biegacz przyznał się, że zwyczajnie spanikował, ale dzięki odrobinie szczęścia udało mu się ujść z tej sytuacji cało.

Specjaliści zajmujący się badaniem niedźwiedzi są stanowczy: Nigdy nie powinno się uciekać przed niedźwiedziem. „Potrafią one biegać tak szybko jak konie wyścigowe”, mówi obsługa parku narodowego. Zwierzę zacznie gonić ofiarę (na przykład człowieka), jeśli zauważy, że ucieka.

Moninda Marube, profesjonalny maratończyk, nie wziął sobie tej rady do serca, kiedy to spotkał dwa czarne niedźwiedzie podczas porannego joggingu w mieście Auburn. Bieg zaczął się około godziny piątej rano, kiedy to zwierzęta wybiegły z lasu na drogę, informuje miejscowy magazyn Sun Journal, który bardzo specyficznie nazwał sytuację „dwójka niedźwiedzi dołącza do biegacza podczas porannego treningu w okolicy jeziora Auburn”. Mówi też, że niedźwiedzie prawdopodobnie były tylko w trakcie spaceru nad jezioro, żeby zaczerpnąć łyka wody. Marube mówi jednak, że miejscowe drapieżniki zatrzymały się i popatrzyły na niego, przez co on musiał bardzo szybko podjąć jakąś decyzję. Wiedział, że w okolicy znajduje się domek, do którego może uda mu się uciec.

Atleta odwrócił się i sprintował w stronę rzekomego domu, a niedźwiedzie zaczęły pościg za nim. Zwierzęta ponoć prawie zdążyły nadrobić dystans, kiedy Moninda dobiegł do drzwi domu, których na początku nie potrafił otworzyć, ale zauważył zatrzask, który udało mu się odblokować, dzięki czemu mógł schronić się w środku. Ostatecznie niedźwiedzie odpuściły i się rozeszły.

W tym filmiku dowiemy się jak wszystko wyglądało z punktu widzenia atlety.

Mimo że imponujące jest to, że udało mu się uciec przed tak szybkimi zwierzętami, to trzeba podkreślić, że nie powinno się nigdy przed nimi uciekać. Marube przyznał się przed jednym z dziennikarzy, że spanikował i przez to zrobił wszystko nie tak, jak powinien. Biegacz napisał o całym zdarzeniu na Facebooku przypominając jak ważne jest, żeby natura i dzikie zwierzęta miały dostatecznie dużo miejsca dla siebie w dzisiejszym świecie. „Natura musi być chroniona i zachowywana, nie można jej przeszkadzać”, napisał.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym