2 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
26.06.2017, 09:35

Batman na straży, tym razem w... Teksasie!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1237
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Przestępcy lepiej niech mają się na baczności, bowiem ulice północnego Teksasu patroluje dobrze nam znany bohater w czarnej pelerynie! Jeden z rabusiów przekonał się na własnym przykładzie, że Batman jest na straży. Próbował bowiem ukraść, co za zbieg okoliczności, film o Batmanie z Walmartu.

Przyszedłem ubrany jako Batman, a po chwili włączył się alarm, kiedy to pracownik witający gości przy wejściu próbował zatrzymać jakiegoś mężczyznę, ale ten bez słowa uciekł,” mówi policjant Damon Cole. Dla wyjaśnienia swojego stroju przyznał, że przebiera się za znanych superbohaterów na pokazy dla dzieci, gdzie uczy ich o bezpieczeństwie.

Cole powiedział, że podążył za mężczyzną do samochodu i wylegitymował się jako oficer policji. Kiedy poprosił podejrzanego o udanie się z powrotem do sklepu, ten odmawiał wypierając się kradzieży czegokolwiek. Ostatecznie podejrzany okazał się winny, miał ze sobą 4 filmy, za które nie zapłacił, jednym z nich był film LEGO o Batmanie, zabawny zbieg okoliczności. „Powiedziałem mu, że nie może ukraść mojego filmu,” tłumaczy Cole.

Po przyznaniu się do winy, rabuś zapytał oficera czy może sobie z nim zrobić pamiątkowe selfie, na co policjant się zgodził, jeśli ten obieca już nigdy nie kraść w przyszłości.

W przeciągu ostatnich czterech lat Cole przebierał się za różnych superbohaterów i spotykał się z dziećmi przy okazji różnych wydarzeń, czy też w szkołach i szpitalach. Policjant przyznał, że jego celem jest oswoić dzieci z pracą policji oraz przekazać im, że nie muszą się bać ludzi w mundurach. „Mam pelerynę batmana w tyle mojego samochodu, maskę Iron Man’a i Spider-Man’a też można by tam znaleźć,” dodaje później „Dzieciaki kochają superbohaterów, dlatego powtarzam im, że wielka moc to również wielka odpowiedzialność.” Damon Cole prowadzi działalność charytatywną o dumnej nazwie Bohaterowie i Policjanci Przeciwko Dziecięcym Nowotworom, której celem jest poprawienie jakości życia dzieci dotkniętych nowotworami. Organizacja ponoć odwiedziła już szpitale w 17 różnych stanach Ameryki i zamierza dotrzeć do wszystkich 50, a zdjęcia z wyjazdów wrzuca na Twitter’a. „mówię dzieciom, że policjanci nie różnią się niczym od zwykłych obywateli”.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym