4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
21.11.2017, 14:30

Pilot wylądował na drodze szybkiego ruchu... Zobacz tę dramatyczną scenę na własne oczy!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
1689
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie, na którym świadek wypadku lotniczego nagrał awaryjne lądowanie dwuosobowego samolotu, o włos unikającego rozbicia się podczas zatrzymania się na drodze szybkiego ruchu.

Podczas podchodzenia do lądowania, samolot zahaczył o drzewo. Pilot awionetki, Marc Benedict, przyznaje, że okoliczności zmusiły go do awaryjnego zejścia na niebezpiecznie niski poziom po tym, jak zdał sobie sprawę, że jego samolot ma problem z silnikiem.

Do zdarzenia doszło w mieście Clearwater (Florydza). 61-letni pilot wyjaśnił śledczym, że niesprawny silnik wykluczył szansę na to, że uda mu się dolecieć na zbyt odległe lotnisko Zephyrhills Airport. Mężczyzna szybko ocenił swoją sytuację i desperacko poszukiwał innej płaskiej powierzchni, na której uda mu się bezpośrednio posadzić pojazd.

Dramaturgii całej sytuacji dodał fakt, że podchodząc do lądowania pilot zahaczył awionetką o drzewo, co wprowadziło samolot w niekontrolowany ruch wirowy – pojazd zaczął robić beczki. W tamtej chwili zdawałoby się, że kraksa jest nieunikniona.

Świadek zdarzenia, Maureen Ramirez, tak opisuje to doświadczenie: „Zeskoczyłam ze swojego roweru jak poparzona i zaczęłam uciekać. To była jak scena z filmu katastroficznego”.

Cały wypadek nagrała kamera zamontowana w samochodzie znajdującego się w pobliżu oficera policji. Samolot podchodził do lądowania tak nisko, że niewiele brakowało, a zderzyłby się z radiowozem.

To niesamowite, że z całej tej kraksy bez szwanku wyszedł zarówno pilot awionetki, Marc, oraz towarzyszący mu pasażer. Samolot, oczywiście, nadaje się już tylko do kasacji.

Antony Tsiouklas, przyjaciel 61-latka i entuzjasta lotnictwa, broni decyzji swojego kolegi: „Postąpił bardzo odpowiedzialnie. Wiedział, że z samolotem jest coś nie tak, więc skierował pojazd w stronę drogi, utrzymywał go na kursie z dala od domostw oraz pieszych”.

Na chwilę obecną nie wiadomo co dokładnie wywołało awarię samolotu. Amerykańskie federalne biuro do spraw związanych z lotnictwem wszczęło śledztwo w tej sprawie.

Czy pilot awionetki postąpił słusznie?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 15

Tak - 93%

Nie - 7%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym