6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
05.09.2017, 12:37

Aresztowali pielęgniarkę, bo broniła nieprzytomnego pacjenta! 

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2922
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Cała sytuacja miała miejsce w Utah, gdzie pielęgniarka odmówiła policjantom pobrania krwi od nieprzytomnego pacjenta. Udostępniła nagranie, na którym jeden z policjantów wyprowadza ją siłą ze szpitala, nakłada jej kajdanki i prowadzi do radiowozu, co zdecydowanie nie powinno się zdarzyć!

Materiał wideo wypuszczony do sieci 26 lipca pokazuje jak policjant niesłusznie traktuje pielęgniarkę, która tylko broniła zdrowia ofiary wypadku samochodowego. Pielęgniarka Alex Wubbels tłumaczyła, że policja nie może pobrać krwi od nieprzytomnego pacjenta, jeśli ten nie jest aresztowany lub nie ma na to zezwolenia ze strony sądu. „Albo pobiorę krew w probówkach albo zabiorę ciało” groził Payne, jeden z oficerów policji. „Robi pan ogromny błąd grożąc pielęgniarce” tłumaczył jeden z nadzorujących dyżur w szpitalu.

Policjant jednak nie powstrzymał się i wyprowadził kobietę na zewnątrz próbując ją obezwładnić, mimo że nie zrobiła nic złego. Tłumaczyła się, że wykonuje swoją pracę i że nie robi nic co wykracza poza jej obowiązki. „Czuję się zdradzona i wściekła. Czuję wiele emocji. Nadal jestem zdziwiona, przecież pracuję jako pielęgniarka, moim jedynym obowiązkiem jest zapewniać bezpieczeństwo moim pacjentom”. Wyższe służby policyjne zaczęły inspekcję nagrania, aby sprawdzić, czy coś przebiegło wbrew procedurom. Po jakimś czasie oznajmiono, że dwóch z oficerów zostało zwolnionych, a jeden z nich był tym, którego widzimy w filmiku.

Departament Policji Salt Lake City uznał, że nagranie było niepokojące, a postępowanie mężczyzny naruszało procedury. Cała sprawa trafiła do sądu. „To, co widać na materiale wideo pokazuje zachowanie, które jest nieakceptowalne. Chciałbym również ze swojego stanowiska przeprosić panią Wubbles. Mam nadzieję, że nie zajmie nam wiele zanim sprawa się rozwiąże i poprawne konsekwencje zostaną wyciągnięte.” tłumaczy burmistrz miasta Salt Lake City – Jackie Biskupski.

Nie można doprowadzić, żeby sytuacje jak ta podzieliły społeczność pielęgniarzy i policjantów, bo przecież tak często ze sobą współpracują i w tej relacji powinien być obecny przede wszystkim wzajemny szacunek. Możemy mieć tylko nadzieję, że takie sytuacje nie będą więcej miały miejsca.

Poniżej możemy zobaczyć wspomniane wyżej nagranie:

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym