31 maja 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
07.06.2017, 10:47

8 zdrowych przekąsek przyśpieszających metabolizm

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
8129
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Łosoś

Łosoś zawiera duże ilości kwasów omega-3, co przyczynia się do usuwania tkanki tłuszczowej. Łosoś pobudza również do pracy hormon tarczycy i przyspiesza metabolizm. Łosoś nadaje także skórze zdrowy blask.

Jagody

Jagody są bogate w antyoksydanty i błonnik. Świeże jagody pomagają w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia oraz pomagają szybko i efektywnie schudnąć.

Szpinak

Zawarty w szpinaku potas i witaminy z grupy B uczestniczą w spalaniu węglowodanów i tłuszczów oraz przyśpieszają metabolizm. Szpinak jest także bogaty w witaminę K odgrywającą ważną rolę w krzepnięciu krwi, oraz istotną dla opóźnienia procesów starzenia witaminę E.

Wołowina

Mięso wołowe same w sobie zawiera dużą ilość białka, które jest bardzo ważne w procesie spalania tłuszczów. Dodatkowo mięso wołowe zawiera karnitynę, która jest używana jako środek zwiększający spalanie tłuszczów podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Papryka

Jedzenie ostrej papryki nie tylko przyspiesza metabolizm, ale także zmniejsza łaknienie.

Szparagi

Szparagi zawierają asparaginę, alkaloid, który bezpośrednio wpływa na komórki tłuszczowe rozkładając je. Zawiera również substancje chemiczne, które ułatwiają usuwanie odpadów z organizmu, co z kolei pomaga zredukować tkankę tłuszczową.

Jajka

Jajka są bogate w witaminę B12, która pomaga w rozbijaniu komórek tłuszczowych.

Awokado

Awokado nie tylko omega-3 kwasy tłuszczowe, ale także zawiera wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów Awokado jest jednym z najsilniejszych, naturalnych spalaczy tłuszczu. Oprócz tego, że zwiększa metabolizm, chroniąc partie komórek odpowiedzialne za wytwarzanie energii, to również regularnie jego spożywane blokuje hormony odpowiedzialne za gromadzenie się tłuszczu w organizmie.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym