10.04.2014, 09:46

8 najlepszych festiwali muzycznych na świecie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
160801
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Zastanawiałeś się gdzie odbywają się najlepsze festiwale muzyczne? Mamy odpowiedź.

Fuji Rock, Japonia

Uważa się, że festiwal ten jest położony w najbardziej malowniczym plenerze. Od 1997 roku Na Fujji Rock możemy posłuchać zachodniego rocka, często przy wsparciu rodzimych japońskich gwiazd.

Coachella Valley Music and Arts Festival, Kalifornia

Coachella odbywa się w kwietniu na kalifornijskiej pustyni. Organizowany jest od 1999 roku. Na festiwalu goszczą wszystkie rodzaje muzyki popularnej. Zabawa odbywa się w temperaturze nierzadko przekraczającej 30 stopni Celsjusza.

Wacken Open Air, Niemcy

Co roku około 80, 000 fanów metalu gromadzi się w zwyczajnym cichym niemieckim miasteczku Wacken, aby wspólnie bawić się na wielu koncertach. Większość z ogromnej ilości podgatunków nowoczesnego metalu zostaje zaprezentowana właśnie tutaj. Słuchacze to najbardziej zróżnicowany pod względem gustu muzycznego tłum.

Isle of Wight Festival, Anglia

Impreza odbywa się na wyspie Wight Off - południowym wybrzeżu Anglii. Festiwal zorganizowany został w 1968 i 1970. Później powtórzono go w 2002 roku i od tego czasu rozwija się z roku na rok.

T in the Park, Szkocja

T in the Park jest jednym z największych muzycznych festiwali w Wielkiej Brytanii -prezentuje artystów z wielu różnych gatunku muzyki na 7 osobnych scenachach. Początkowo odbywał się w Strathclyde Park, Lanarkshire, później przeniósł się w większe miejsca: Balado Airfield, Kinross.

Tomorrowland, Belgia

Jeden z największych na świecie festiwali dla fanów muzyki elektronicznej. Wszystko odbywa się w miejscowości Boom w Belgii. Tomorrowland pierwszy raz odbył się w 2005 r. Festiwalowi towarzyszy baśniowa oprawa, największe gwiazdy muzyki elektronicznej i bardzo trudne do kupienia bilety.

Roskilde Festival, Dania

Roskilde Festival odbywa się w mieście Roskilde w Dani. Uważany jest za drugi największy festiwal muzyczny na świecie. Jest niezależny i niekomercyjny. Organizuje go The Roskilde Festival Charity Society. Pierwszy raz odbył się w 1971. Plenerowa, kilkudniowa impreza gdzie możemy reż obejrzeć występy parateatralnych grup czy kabaretów.

Glastonbury, Anglia

Zapewne najbardziej znany i największy na świecie festiwal muzyczny. Jego historia rozpoczęła się w 1970 roku. Bazując na hipisowskiej etyce wolnej sztuki i wypowiedzi, festiwal urósł do rangi mekki muzyki współczesnej.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym