9 kwietnia 2020 (Czwartek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
18.09.2017, 18:20

7 przesądów, o których lepiej wiedzieć, aby nie stracić duszy i pieniędzy!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5654
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

W Polsce boimy się czarnego kota, stłuczonego lustra, rozsypanej soli... A w co wierzy reszta świata?

1. Guma do żucia

Niektórzy Turkowie wierzą, że żując gumę do żucia w nocy, tak naprawdę żujesz… gnijące ludzkie zwłoki.

2. Kupa znosząca złote jaja

Rosjanie natomiast są przekonani, że jeśli ptak narobi na nas lub na coś co do nas należy, to wkrótce staniemy się bogaci.

3. Trzy papierosy od jednej zapałki

W ten przesąd wierzono od czasów wojny Krymskiej do I wojny światowej. Mówił on o pechu, który miał przyjść na żołnierza, który zapaliłby 3 papierosy od jednej zapałki. Genezą tego zapewne jest fakt, że do czasu zapalenia trzeciego papierosa, strzelec mógłby namierzyć i zabić nieszczęsnego palacza. Ale istnieje też teoria, która mówi, że przesąd wymyślił Ivar Krueger, aby zwiększyć zyski przemysłu zapałek.

4. Lustro złodziejem dusz

Zgodnie z tym dawnym wierzeniem każdy z nas pozbawiony jest duszy, bo… patrząc w lustro, tracimy ją.

5. Aparat złodziejem dusz

Kiedy w XIX wieku ludzie obyli się z lustrami i nikomu do głowy nie przyszła wiara w nikczemne zamiary zwierciadeł, przyszedł czas na… aparaty. Ludzie wpadli na pomysł, że kiedy ktoś robi zdjęcie, wykrada duszę. Hmmmm, czyżby Facebook rzeczywiście był narzędziem szatana?

6. Otwarty parasol w domu

Uważajcie, bo jeśli otworzycie parasol będąc w budynku, ześlecie na siebie deszcz nieszczęść! Przesąd prawdopodobnie pochodzi z czasów, kiedy parasole służyły ochronie przed słońcem, a taki otwarty parasol byłby przecież zniewagą dla boga słońca. Logiczne? Jak wszystkie przesądy!

7. Swędzące dłonie

Jeśli swędzi cię lewa dłoń, wkrótce przybędzie ci pieniędzy w portfelu. Ale uwaga, lepiej nie drap się po prawej ręce, bo zaczniesz tracić pieniądze!

Wierzysz w przesądy?

TAK
NIE

Liczba głosujących: 126

TAK - 28%

NIE - 72%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym