7 kwietnia 2020 (Wtorek)
Imieniny: Donata Krystian
C Baran
(21.03 - 19.04)
31.10.2017, 19:26

6 szkół do których chciałbyś chodzić!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
3897
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Szkoła nie musi być szara, a lekcje w niej prowadzone nie muszą być nudne! Te 6 szkół jest tak fantastycznych, że każdy uczeń zechce się do jednej z nich przenieść, a wszyscy którzy swoją edukację już skończyli będą żałować, że do takiej nie chodzili!

Ørestad Gymnasium w Kopenhadze

Ta niesamowita szkoła jest odpowiednikiem naszego liceum i w rzeczywistości jest jedną wielką klasą! Uczęszcza do niej około 1100 uczniów. Lekcje odbywają się w wydzielonych okręgach nazywanych "bębnami". Takie rozwiązanie jest podobno bardzo wygodne i rozwija kreatywność i elastyczne myślenie.

Szkoła "niebezpiecznych" umiejętności w San Francisco

W porozumieniu z rodzicami, dzieci w tej szkole mają szansę posiąść takie umiejętności jak spawanie, naprawa urządzeń gospodarstwa domowego.

Pływająca szkoła w Makoko (Nigeria)

Szkoła ta znajduje się w rejonie przybrzeżnym, pierwotnie została zbudowana w celu regulowania poziomu wody w lagunie. Do szkoły uczęszcza około 100 uczniów.

Szkoła bez podziałów płciowych w Sztokholmie

W tej szkole uczniowie nie doświadczają ograniczeń związanych z ich płcią. Dziewczynki jeśli chcą, mogą uczyć się budowania, a chłopcy umiejętności opiekuńczych. Dzięki temu dzieci dojrzewają mając takie same szanse w życiu. 

Szkoła z indywidualnym podejściem do każdego dziecka w Australii

Na pierwszy rzut oka ta szkoła jest po prostu bardzo kolorowa. Głównym celem tej szkoły jest słuchanie tego, co mają do powiedzenia dzieci i wspieranie ich w rozwoju. Program jest w niej dostosowywany do każdego dziecka z osobna. 

Szkoła niczym korporacja w Ohio

Z kolei ta szkoła została zaprojektowana na wzór wielkiego biura z 300 boksami. Każdy uczeń posiada swój komputer i własny program nauczania. 

Chciałbyś chodzić do którejś z tych nietypowych szkół?

Tak, są niesamowite!
Nie, zwykłe szkoły są lepsze...

Liczba głosujących: 52

Tak, są niesamowite! - 85%

Nie, zwykłe szkoły są lepsze... - 15%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym