6 kwietnia 2020 (Poniedziałek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
15.01.2015, 16:43

5 sposobów na pozbycie się uczucia senności

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
18756
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Jeśli nie spałeś dobrze w nocy lub może spałeś za krótko (co jest obecnie normą), warto poznać kilka wskazówek, jak nie zasnąć w ciągu dnia, gdy czujesz się zmęczony.

Pij więcej wody

Jeśli jesteś odwodniony, możesz czuć się jeszcze bardziej zmęczony. Dlatego jeśli czujesz się senny w ciągu dnia, powinieneś wypijać jak najwięcej płynów (bezalkoholowych).

Jeżeli nie jesteś krawcem z Milczenia Owiec, warto maksymalnie korzystać z naturalnego światła słonecznego

Naturalne światło słoneczne produkuje witaminę D i chroni przed sezonową zmianą nastroju. Jest też nieocenione w walce z sennością.

Uzupełnij dietę w zdrową żywność

W walce z sennością ważne jest, aby zwracać uwagę na właściwą dietę. Nie należy jeść tłustych rzeczy i ogólnie jeść mniejsze porcje, ale częściej. Warto pamiętać o potrawach, które są bogate w białko i unikać kawy (!) i innych napojów energetycznych.

Weź prysznic

Jeśli pracujesz lub akurat jesteś w domu, to możesz dla orzeźwienie wziąć prysznic. Jeśli jesteś w pracy, to warto kilkukrotnie opłukać twarz zimną wodą.

Wybierz się na spacer

Kiedy czujesz się bardzo senny, warto pójść na spacer, nawet jeśli masz wiele pilnych spraw do wykonania. Dotlenienie i naturalne światło to bardzo skuteczny sposób na pobudzenie organizmu. Jeśli jesteś w pracy i nie możesz wyjść na świeże powietrze, warto pospacerować chociaż do biurka swojego współpracownika lub użyć schodów zamiast windy.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym