7 czerwca 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
16.11.2017, 10:59

4-latek urodzony bez rączek gra ze swoim kuzynem na pianinie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
2723
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Niestety nie wszyscy w życiu mają takie szczęście, że są zdrowi... Ten chłopiec urodził się bez rączek, ale to nie powstrzymuje go od bycia szczęśliwym. Rodzice bardzo go kochają, a on może przeżyć swoje pierwsze lata na tym świecie w błogiej atmosferze, bo ma wspierającą go rodzinę.

Czterolatek pokochał granie na pianinie. Camden Wihddon nie poddaje się przeciwnościom losu i mimo choroby stara się wyciągnąć z życia, co tylko się da.

Niesamowity filmik, na którym Camden i jego kuzyn Jonathan grają "Jingle Bells" razem na pianinie podbija internet. Katie, jego mama, napisała na Facebooku: „Camden kocha grać na pianinie i nie może przestać o tym mówić. Zawsze miał dobre poczucie rytmu i dobrze śpiewał. Mam nadzieję, że jak urośnie, to nadal będzie kochał muzykę!”.

Na swoim blogu mama pisze jeszcze: „Camden ma cztery lata i urodził się 2 października 2013 roku. Urodził się bez rączek i nóżek. Zdiagnozowano u niego Syndrom Amelia-Phocomelia.” - dodaje, „Pomimo braku kończyn górnych i dolnych, Camden jest typowym czterolatkiem – nigdy nie przestaje mówić i zawsze użera się ze swoim młodszym rodzeństwem”.

„Camden potrafi również rysować, malować, siadać na krześle, samodzielnie jeść, umyć sobie twarz, wyczyścić zęby, wejść po schodach na górę i wiele innych rzeczy”.

Chłopiec stał się popularny już po filmiku, na którym uspokajał swojego młodszego braciszka, który również jest opublikowany na naszym portalu .

Pierwszą reakcją na widok Camdena pewnie byłby smutek albo współczucie, ale ostatnio kiedy mama chłopca uczyła jego siostrzyczkę jak nazywa się palce chłopiec powiedział: Ja nie mam palców. Mam dużą rękę i małą rękę”. Katie mówi, że jej największym strachem było, że maluch będzie zbyt przerażony aby rozmawiać o jego braku kończyn albo nie będzie wiedział co powiedzieć, ale zdaje się że się myliła. „Sprawił, że moje serce wypełniło się dumą”.

 

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym