31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
11.09.2017, 12:51

Czy wiesz, który pies nie szczeka albo dlaczego nos psa jest zawsze wilgotny?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
9554
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Wszyscy staramy się kochać jak najbardziej swoje pupile i dbać o nie jak tylko możemy, ale czasem przez zwykłą niewiedzę możemy coś popsuć, więc lepiej się dobrze przygotować i niech nikomu nie dzieje się krzywda. Poniżej znajduje się lista 20 rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli chodzi o psy.

1. To, że psy wyją do księżyca i najczęściej lubią trzymać się w grupkach to pozostałości ich natury z czasów, jak jeszcze nie były udomowione

 

2. Ludzie są identyfikowani po odcisku palca, do identyfikacji psów używa się natomiast ich odcisków nosa.

 

3. Dzieci dorastające w towarzystwie psów lepiej się rozwijają, mają lepszy system immunologiczny, rzadziej są alergikami i mają silniejszy mikrobiom. A psy mają z tego dużo radości podczas zabaw z tymi „małymi ludźmi”.

4. Pocałunki psów są dobre? Naukowcy mówią, że drobnoustroje wymieniane pomiędzy psami a ludźmi mają pozytywny efekt probiotyczny, który polepsza nam zdrowie.

 

5. Psi nos potrafi wychwytywać zapachy ponad 1000 razy lepiej niż nasz.

 

6. Ważną kwestią dla psów, jest ich nos, który musi pozostać wilgotny, bo to on bowiem pozwala im tak dobrze węszyć i odróżniać jaki zapach oraz skąd pochodzi.

7. Udowodniono, że psy z długim nosem żyją dłużej!

 

8. Wiadomo też, dlaczego właśnie te zwierzaki boją się burzy. Wytwarza ona bowiem dźwięk o częstotliwości, która dosłownie fizycznie krzywdzi uszy naszych pupili.

 

9. Psy mają aż trzy pary powiek - górne, dolne oraz specjalne membrany, które są przystosowane do nawilżania i ochrony oka.

10. Psy są wrażliwe na zmiany temperatury, nie lubią być na dworze jak jest ani za ciepło, ani za zimno, bo może to spowodować chorobę albo nawet śmierć. I nigdy, przenigdy nie zostawiajmy pupila w nagrzanym samochodzie!

 

11. Psy mają aż 319 kości! Jest to o 112 więcej niż ma przeciętny człowiek!

 

12. Wilgotność nosa u psa jest ważnym aspektem, bowiem to dzięki niej potrafi on określić z jakiego kierunku pochodzi zapach. Psy z dłuższymi mordkami mają lepszy system nawilżający, wiec również lepiej potrafią węszyć.

13. Jest rasa psów, która nie szczeka, a mianowicie urocze Basenji. Wydają za to ciche odgłosy przypominające jodłowanie.

 

14. W przeciągu sześciu lat para psów i ich potomstwo jest w stanie rozmnożyć się do liczby ponad 60 000 potomków!

 

15. Kochają jeść, zjedzą najczęściej tyle ile im dasz, ale należy unikać przekarmiania ich, bo jest to szkodliwe dla ich zdrowia. Tak samo nie należy karmić psów wszystkim, co jemy my, bo niektóre nasze pokarmy są dla nich toksyczne i mogą doprowadzić do poważnych powikłań!

 

16. Niektórym psom bardzo szybko rośnie sierść, nawet do 30 metrów dziennie, potraficie sobie to wyobrazić?

 

17. Ludzie mówią, że psy widzą tylko w czerni i bieli, a to nieprawda. Dostrzegają również gamę niebieskiego i żółtego.

 

18. Jeśli pies nagle zaczął się dziwnie zachowywać, to najprawdopodobniej jest to kwestia choroby, niestety psy nie powiedzą nam co im dolega, ale bardzo wyraźnie to pokazują swoimi poczynaniami.

19. Nawyk psów do zwijania się w kłębek podczas snu pochodzi z dawnych czasów, kiedy robiły to, aby ochronić najważniejsze organy wewnętrzne.

 

20. Psi ogon to tak naprawdę indykator tego, jak nasz pupil się czuje. Jeśli macha w prawo to jest szczęśliwy, w lewo znaczy, że się boi, jeśli macha nisko, to najprawdopodobniej czuje się niepewnie, a bardzo szybkie ruchy mogą sugerować agresję.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym