7 czerwca 2020 (Niedziela)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
30.05.2017, 16:18

16-latka powiesiła się ze wstydu, kiedy do sieci trafiło jej obrobione zdjęcie, na którym miała ciemniejszą skórę

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
124883
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

16-letnia Phoebe Connop z miasta Halesowen w Anglii popełniła samobójstwo… ze wstydu. Obrobiona na komputerze fotografia, na której dziewczyna zdawała się mieć ciemniejszą skórę niż w rzeczywistości, wywołała w internecie niemałe oburzenie, a Phoebe znalazła się pod ostrzałem oskarżeń o rasizm.

Nastolatka zrobiła feralne zdjęcie jako żart, mający zasugerować jej znajomym, że tylko z ciemniejszą skórą zostanie zaakceptowana przez rodziców swojego chłopaka. Fotografia nigdy nie miała trafić w ręce nikogo poza wąską grupą przyjaciół nastolatki. Gdy portret o rasistowskim wydźwięku wyciekł do sieci, zawstydzona Phoebe odebrała sobie życie

Martwe ciało Phoebe odkrył jej ojciec, 53-letni Laurence, który po powrocie do domu chciał zabrać córkę na obiad do restauracji.

Według informacji, do których dotarł sąd, przed targnięciem się na własne życie 16-latka pracowała ze swoim 53-letnim ojcem, chcąc odłożyć pieniądze na wymarzony wyjazd wakacyjny w przyszłym roku. Według Laurence, po zachowaniu Phoebe w żaden sposób nie można było wywnioskować, że 16-latka toczy ciężką psychiczną walkę, którą ostatecznie przegra, popełniając samobójstwo.

„Była naprawdę kochaną dziewczyną, która nigdy nikomu nie nadepnęła na odcisk”, mówi ojciec dziewczyny, „W dniach poprzedzających jej targnięcie się na własne życie nic nie wskazywało na to, żeby cokolwiek było z Phoebe nie tak, a na pewno nie dało się domyślić, że córka zrobi coś tak drastycznego”, ujawnia mężczyzna

Zajmująca się sprawą samobójstwa Phoebe detektyw Katherine Tomkins nie ukrywa, że wszystko wskazuje na bezpośredni związek pomiędzy upublicznieniem niefortunnego zdjęcia, a targnięciem się na życie 16-latki.

Po rozmowie z przyjaciółmi zmarłej ustaliliśmy, że zdjęcie, które miało trafić tylko do wąskiej grupy zaufanych osób, rozprzestrzeniło się znacznie bardziej, niż chciała tego dziewczyna”, przyznaje śledcza.

Fotografia spotkała się z negatywną reakcją. Phoebe chciała, żeby jej przyjaciel, autor zdjęcia, usunął je z sieci – obawiała się reakcji i oskarżeń o rasizm ze strony osób o innych kolorach skóry, zwłaszcza społeczności pochodzenia azjatyckiego mieszkającej w jej sąsiedztwie”, dodaje detektyw.

Wrażliwa 16-latka nie miewała wcześniej myśli samobójczych ani innych problemów psychicznych. Osiągała sukcesy w gimnastyce, a w przyszłości marzyła o zostaniu położną

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym