6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
01.09.2015, 20:57

Unikaj tych wzorów tatuaży, bo będziesz miał kłopoty. Oto 15 symbolicznych tatuaży najtwardszych światowych gangów

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
284693
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Członkowie niektórych gangów wcale nie zamierzają urywać swojej przynależności do grup przestępczych.

Kobieta z Barrio - Gang M-18

Kobiety w centralnej Ameryce: Gwatemala, Honduras, Salwador są twardsze od swoich europejskich odpowiedniczek. Czasami bywają nawet twardsze od niektórych mężczyzn. Dowodem na to prawdziwą siłę i pokazanie kto tu rządzi jest wytatuowanie sobie na twarzy znaku rozpoznawczego gangu do jakiego się należy. W tym wypadku M-18.

La Maria Salvatrucha - MS - 13

Niektórzy mówią: MS13 - najtwardszy gang na świecie. Jeśli więc zobaczysz tego typu tatuaże na czyimś ciele tj. MS13, MS albo samą 13tkę, najlepiej będzie jeśli odwrócisz się na jeden nodze i pójdziesz w przeciwnym kierunku.

3 więzienne kropki - szalone życie

Jeden z najabardziej powszechnych tatuaży więziennych. Trzy kropki pod okiem tworzące trójkąt dosłownie oznaczają 'szalone życie' (hiszp. mi vida loca) i zazwyczaj utożsamiane są z gangiem MS 13. Czasami też pojedyncze kropki nad prawym policzkiem oznaczają ilość swoich ofiar.

Gangi Maori - Nowa Zelandia

Największy gang na wyspie. Tatuaże te często są tribalami wraz ze słowami z gangsterskiego slangu. Sam gang jest podobny do wielu organizacji tego typu w USA.

Więzienna pajęczyna - spędzenie długiego czasu w więzieniu

Czarna pajęczyna związana jest z życiem więziennym i członkami gangów, którzy są 'uwięzieni' w celi. Ci, którzy mają tego typu dziary, chcą powiedzieć, że mieli bardzo długą odsiadkę. Człowiek nie ruszał się z jednego miejsca tak długo, że pająki spowiły go w swą sieć. Straszne ale na ulicy taki jegomość od razu ma +5 do respektu.

Gangi z południowej Afryki

Cztery gwiazdki na ramieniu oznaczają gościa, który stoi wysoko w gangu. Obydwaj mężczyźni mają wytatuowane kły przy ustach oznaczające, że 'będą gryźli' - lepiej z nimi nie zadzierać.

Irlandzka Isle Mafia

Isle Mafia jest mafią z Irlandii, dokładniej w mieście Limerick City. 'Żołnierze' często mają wytatuowane ACAB oznaczające 'All Coppers Are Bastard' co można przetłumaczyć jako 'wszyscy gliniarze są sk#%$^&!ami'. Ten akronim często też znajduje się u brytyjskich więźniów na ich kłykciach.

Japońska Yakuza

Jako ciekawostkę można przytoczyć, że tatuażami Yakuzy początkowo byli oznaczani przestępcy i miało to wymiar kary. Dziś dziary są tak popularne, że nosi je prawie każdy członek organizacji. Oczywiście w wielu częściach Japonii są zakazane w publicznych miejscach. WIelkość tatuażu nie tylko pokazuje związanie z Yakuzą ale także poziom bólu jaki członek jest w stanie znieść.

Mgiełka pod okiem - posiadacz jest mordercą

Mgiełka pod okiem może oznaczać właściwie wszystko. Akceptowalne znaczenie, zapoczątkowane przez gang z Kalifornii - Chicano - oznacza, że noszący ten znak jest zabójcą. Pośród więźniów posiadanie mgiełki może oznaczać także długą odsiadkę lub nawet stratę kogoś bliskiego z rodziny. Dodatkowo jeśli mgiełka jest pusta w środku (tzn. ma tylko obrys), może to oznaczać, że człowiek zabił kogoś w akcie zemsty za zabójstwo kogoś mu bliskiego.

Tonga Crips - Kalifornia

Gang znany także jako TCG, jest jedynym polinezyjskim gangiem 'zamieszkującym' dzielnicę Inglewood w Lost Angeles. Tatuaże wyglądają dość podobnie do tych jakie noszą członkowie Crips - jednego z dwóch największych gangów Kalifornii.

Rosyjska mafia

W przypadku rosyjskiej mafii, z każdym tatuażem wiążę się jakaś historia. Dla przykładu, gwiazdki na kolanach oznaczają, że facet nie uklęknie przed nikim.

Gangki neonazistowskie

Ten jegomość ma skrajnie nacjonalistyczne poglądy. Każdy wie, co oznacza nazistowska swastyka. Dodatkowo jeśli ktoś ma na czole wytatuowane 'skinhead', to chyba wiadomo o co chodzi.

Więzienny gang Dead Man

Znani także jako DMI. Jest to największy gang znajdujący się w Maryland. Większość członków jest biała, jednak zamiast głosić nacjonalistyczne i neonazistowskie poglądy, sprzeciwiają się religii i rządom światowym. Tatuaż z piramidą i wszechwidzącym okiem oznacza 'sympatyzowanie' z grupą Iluminatów czy też z Nowym Światowym Porządkiem.

Zegar bez wskazówek - dożywocie

Więźniowie używają takich 'zegarków' by pokazać innym, że nie liczą oni czasu - odsiadują oni bardzo długi wyrok lub nawet dożywocie.

5 ramienna korona - Gang Latin Kings

Pięcioramienna korona zarezerwowana jest dla gangu Latin King z Chicago. Dziś są oni największym gangiem hiszpańskiego pochodzenia w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym