31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
12.06.2017, 20:48

15-latka trafiła do szpitala psychiatrycznego po tym, jak podjęła śmiertelne wyzwanie zwane "Niebieskim wielorybem"

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
32288
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Hasło Blue Whale Challange wywołuje trwogę u rodziców europejskich nastolatków. Dlaczego? Wyzwanie zwane jako "Niebieski wieloryb"  stanowi bowiem bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia uczniów podstawówek i gimnazjów. Blue Whale Challenge (Niebieski Wieloryb), to gra polegająca na podjęciu wyzwania (challange), które wyznacza „opiekun” w sieci.

Podczas tego zabójczego wyzwania, nastolatki dostają codzienne zadania. Przez 50 dni "koordynator" nakazuje im poprzez zlecenia w sieci - dokonywać m.in. samookaleczenia, unikać snu i oglądać horrory. "Challenge" kończy się samobójstwem!!!

Jak donoszą hiszpańskie media, nastolatka skontaktowała się z tajemniczym użytkownikiem internetowym na początku miesiąca, który zapytał ją, czy chce popełnić samobójstwo i przesłał jej podstawowe instrukcje.

Okazało się, że wkrótce rozpoczęła szereg codziennych wyzwań, obejmujących m.in. samookaleczenia nożem. Kulminacją wyzwania miał być wyjazd do pobliskiej stacji kolejowej, gdzie kursują szybkie pociągi.

Jak podała hiszpańska stacja radiowa SER - dziewczyna,   zgodziła się zrobić wszystko, o co ją poproszono łącznie z przesyłaniem zdjęć na końcu każdego zadania, potwierdzających ich wykonanie. Zobowiązała się również wymazać całą wymianę instrukcji online, aby nie pozostawić żadnych śladów korespondencji.

15-latka zadeklarowała, że popełni samobójstwo rzucając się pod pociąg - ale wcześniej zwierzyła się jednemu z krewnych, który natychmiast ostrzegł policję i pracowników służby zdrowia.

Dziewczynę, udało się zatrzymać przed wykonaniem "ostatniego zadania" i umieszczono w szpitalu psychiatrycznym w Barcelonie.

Sprawa jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem w hiszpańskiej Katalonii (Hiszpania).

W Rosji, skąd ten bezprecedensowy trend trafił do innych europejskich krajów (w tym do Polski) lawinowo rośnie liczba samobójstw młodych ludzi i nikt nie wie jak powstrzymać ten trend.

Na zdjęciu 16-letnia Veronika Volkova, która rzuciła się z dachu wysokiego budynku.

15-letnia Julia Konstantinova, również popełniła samobójstwo skacząc z budynku w miejscowości Ust-Ilimsk

Julia zostawiła na swojej stronie społecznościowej notatkę, na której napisała "Koniec", a wcześniej zamieściła zdjęcie z wielkim wielorybem. Jej przyjaciel napisał: "Czuję się zagubiony... Koniec".

Szacuje się że w Rosji Blue Whale Challange pochłonął już nawet 130 ofiar!

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym