4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
26.12.2014, 12:00

14 najbardziej ekstremalnych modyfikacji ludzkiego ciała

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
39732
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Modyfikacja ciała obejmuje właściwie wszystko, począwszy od przekuwania uszu, poprzez rozliczne tatuaże, wszczepianie implantów piersi, a skończywszy na rozszczepieniu języka, tak, aby wyglądem przypominał język węża. Chociaż w obecnych czasach większość z nas dokonuje pewnych modyfikacji wyglądu, zabiegi takie jak przekuwanie ucha lub nosa, a także pokrycie ciała kilkoma tatuażami stają się coraz bardziej akceptowane społecznie. Przyszło nam nawet pogodzić się z widokiem kolczyków na całej twarzy czy kontrowersyjnym, rzucającym się w oczy tatuażem, który stygmatyzuje właściciela na całe życie. Chyba każdy z nas zna chociaż jedną osobę ze swojego otoczenia, która nosi widoczny albo bardziej ukryty tatuaż. Istnieją jednak formy modyfikacji ciała, które można zaliczyć do naprawdę ekstremalnych, takich jak kolczykowanie, zakładanie implantów, operacje plastyczne lub połączenie wszystkich wyżej wymienionych. Niektóre z nich świadczą o naszej pomysłowości, inne o braku poczucia bezpieczeństwa lub nawet o chorobie umysłowej. Nie ma tutaj mowy o jakichkolwiek istniejących granicach. Wystarczy spojrzeć na listę wybranych, najbardziej ekstremalnych modyfikacji ludzkiego ciała.

14.Ornamenty noszone w przekłutej wardze

Ornamenty noszone w przekłutej wardze stały się typowym przejawem sztuki modyfikacji ciała. Praktyka ta nie jest być może taka popularna jak kiedyś, ale jeśli udasz się do przepełnionego baru, klubu lub na koncert, to na pewno spotkasz niejedną osobę wyznającą tę formę ekspresji. Samo przekłucie warg nie jest jeszcze niczym nadzwyczajnym, ale przedmioty tam umiejscowione wywołują już pewne kontrowersje. Kolczykowanie uszu także nie dziwi, ale już to, co niektórzy tam zakładają, może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Podobnie jest z noszeniem ogromnych ornamentów w przekłutych wargach albo rozciąganiem ich do tak monstrualnych rozmiarów, że odsłonięte zostaje całe uzębienie i wszystkie dziąsła. Można tylko zastanawiać się w jaki sposób i czy w ogóle tak bardzo zniekształcona skóra powróci kiedykolwiek do stanu wyjściowego.

13. Implanty z roztworem chlorku sodu (stosowane w przypadku czoła)

Chyba wszyscy słyszeliśmy o zastrzykach z roztworem chlorku sodu. W końcu wykorzystywany on jest w większości implantów piersi. Ale żeby wstrzykiwać roztwór soli fizjologicznej do czoła? To już całkiem inna historia. Niektórzy decydują się na ten rodzaj modyfikacji własnego ciała, umieszczając roztwór w specjalnej tubce. Inni, szczególnie w ostatnich czasach w Japonii, tworzą na czole coś na kształt bryłki przypominającej obarzanka. Zabieg trwa najczęściej dwie godziny, ale zmiany na skórze po wprowadzeniu roztworu utrzymują się przez długie lata.

12. Macki implantów

Jednym z najbardziej inwazyjnych implantów są cybernetyczne czułki. Należą one do bardziej ekstremalnych form i polegają na zastosowaniu kulistego implantu sylikonowego w postaci macki przypominającej morskie stworzenie. Implant w kształcie macki nie przyjął się co prawda na szeroką skalę, ale jego zastosowanie jest tak dziwne, że warto o nim wspomnieć. Częściowo wygląda to jak literatura science fiction nowej fali (czy czytaliście China Mieville?), a częściowo przypomina oldschoolowe Lovecraftian Cthulhu mythos, jeśli ktoś jest miłośnikiem morza i literatury grozy o nazwie weird fiction. Możemy być pewni, że implanty w postaci macek nie pozostaną niezauważone, a ich właściciel będzie jedynym ich posiadaczem w towarzystwie.

11. Ucho na przedramieniu

Przejdźmy teraz od wstawiania macek do innych przedmiotów, które ludzie są gotowi wszczepić do własnego ciała. Stelarc, urodzony jako Stelios Arcadious, przez dziesięć lat poszukiwał chirurga, który wyraziłby zgodę na przeszczepienie ucha ekscentrycznemu pacjentowi w okolice przedramienia. Organ do przeszczepu został wyhodowany w laboratorium i ostateczne przeszczepiony 61-latkowi w roku 2007. Stelarc wyraził także nadzieję, że kiedyś uda mu się podłączyć do swojego implantu urządzenie Bluetooth, aby umożliwić publiczności usłyszenie tego, co słyszy jego trzecie ucho. Trzeba przyznać, że pomysł wydaje się zarówno fascynujący, jak i szczególnie odrażający.

10. Czaszka pokryta kolcami

Czy pamiętacie film Hellraiser (Wysłannik piekieł) i rolę odtwarzaną przez starą, obrzydliwą Cenobite Pinhead? Niektórzy do takich scen modyfikujących swoje ciało posługują się po prostu odpowiednio uformowaną kartką wyjętą ze scenariusza, ale nikt jeszcze nie posunął się do takich skrajności jak Pinhead. Jeśli bowiem nie postrzegacie świata oczami wypaczonego umysłu Cliva Barkera, to trudno będzie wam zaakceptować jego kontrowersyjne pomysły. Transdermalne implanty wszczepione zostały na pewną głębokość pod osłonę czaszki tak, żeby część ciężkiego, metalowego kolca wystawała ponad jej powierzchnię. Niektóre heavy metalowe eksperymenty oraz te przeprowadzane w studiu Mad Max jako przejaw przerażających praktyk transdermalnych niestety nie są tak mało popularne, jak mogłoby się wam wydawać.

9. Najbardziej ukolczykowana kobieta na świecie

Jeżeli posiadasz ponad 9000 przekłuć na całym ciele, z czego ponad 500 znajduje się w miejscach intymnych, to mogłabyś liczyć na wyróżnienie w Księdze Rekordów Guinnessa jako najbardziej ukolczykowana osoba na ziemi. Elaine Davidson, Brazylijka mieszkająca w Edinburghu w Szkocji, może na pewno poszczycić się takim wyróżnieniem. Na jej ciele nie znajdziecie ani jednego miejsca pozbawionego nakłucia, a jej ekstrawagancka fryzura i niezwykle okazały zbiór przedziwnych kolczyków i ornamentów sprawiają, że jej każdy występ publiczny wywołuje prawdziwy szok.

8. Najbardziej wytatuowana kobieta świata

Przychodząc na świat z dolegliwościami polegającymi na ciągle pojawiającymi się wysypkami na skórze, które pozostawiają po sobie blizny, Julia Gnuse podjęła ważną decyzję, że wszystkie te rany i blizny musi pozakrywać. Najlepszym rozwiązaniem okazały się tatuaże. Znana przez niektórych jako ''Ilustrowana Kobieta'' jest najbardziej wytatuowaną kobietą na naszej planecie. Choroba skóry o nazwie Porphyria zaczęła jednak ustępować, kiedy przekroczyła trzydziestkę, Gnuse nie traciła już tyle czasu na modyfikację swojego ciała. Jednak obecnie w wieku 55 lat, aż około 90% jej ciała, w tym także twarz, pokrywa atrament. Niestety, tatuaże nie wpłynęły korzystnie na kondycję jej skóry. W dalszym ciągu skarży się na liczne wysypki, z tą tylko różnicą, że obecnie są one wywołane właśnie obecnością tatuaży.

7. Najbardziej wytatuowany mężczyzna na świecie

Po czym ocenić najbardziej wytatuowaną kobietę na świecie? Po tym, że 90% powierzchni jej ciała pokrywa atrament. Jednak Nowozelandczyk Gregory McLaren może się poszczycić tym, że jego całą skórę, łącznie z powiekami, pokrywają malowidła. Artysta performansu, który występuje pod pseudonimem Lucky Diamond Rich, znany jest z połykania mieczy, żonglerki i akrobacji na jednokołowym rowerze. Jest on najbardziej – bo w 100% - wytatuowanym mężczyzną na świecie, a jego nazwisko widnieje w Księdze Rekordów Guinnessa. Jego czarny kostium jest dla odmiany pokryty białym tatuażem, w którym prezentuje się doskonale i dostarcza widzom naprawdę niezapomnianych wrażeń.

6. Kobieta Tygrys

Mówiąc o Enigmie nie sposób pominąć Katzen Hobbes, AKA the Tiger Lady. Ponad 90% jej ciała, wliczając w to twarz, pokrywał tatuaż w tygrysie pręgi. Ta znana w Texasie artystka performansu i tatuażu zakładała także sztuczne wąsy, przyczepiając je do kolczyków przekłuwających jej twarz. Występowała w reality television, a także stała się bohaterką wielu filmów dokumentalnych poświęconych modyfikacji ciała i sztuce ekstremalnej. Należała także do najbardziej wytatuowanych kobiet na świecie. Najwidoczniej zainteresowanie takie zdradzała już w czasach wczesnego dzieciństwa. Kiedyś bowiem przyznała: “Kiedy byłam mała, chciałam mieć ciało pokryte tygrysimi pręgami, ale dopiero mając 9 lat, kiedy mieszkałam w Japonii, dowiedziałam się, jak można to zrobić”.

5. Mężczyzna Lampart

73-letni Tom Leppard był kiedyś najbardziej wytatuowanym człowiekiem na świecie. Powierzchia jego ciała była dokładnie cała pokryta cętkami. Ten mieszkający kiedyś na wybrzeżu Szkocji żołnierz postanowił całkowicie rozstać się z cywilizacją. ''Człowiek – lampart'', jak go często nazywano, pozostawił sobie do dyspozycji jedynie malutki szałas kryty folią. Opuszczał go tylko kilka razy w miesiącu, aby przynieść żywność, niezbędne do życia zapasy i wojskową rentę. Ostatecznie jednak zerwał z życiem pustelnika w roku 2008, opuścił swoje dotychczasowe siedlisko, zapoznał się ponownie z elektrycznością i prawdziwym łóżkiem, które miał do dyspozycji w domu seniora

4. Człowiek Jaszczurka

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakich możesz doświadczyć podczas zabawy w klubie lub na imprezie jest widok osoby z chirurgicznie rozszczepionym językiem. Wygląda to nie tylko szokująco, ale także wyjątkowo niesmacznie. Myślisz sobie wtedy, że ty na pewno nie posunąłbyś się tak daleko. Eric Sprague, AKA “Człowiek Jaszczurka” posunął się jednak o wiele dalej. Jedną z pierwszych udokumentowanych osób z rozdwojoną wargą, które pojawiły się na mojej drodze, był właśnie Sprague, którego język był nie tylko rozszczepiony jak u jaszczurki. Dodatkowo jeszcze kazał piłować swoje zęby w ten sposób, żeby przypominały kły, natomiast do czoła wszczepił Teflon, aby osiągnąć wygląd rogów.

3. Enigma

Wiele osób, które słyszały coś na temat Enigmy czerpie wiedzę albo z programów typu Archiwum X albo z licznych reality shows i filmów dokumentalnych na temat modyfikacji ludzkiego ciała. Pokryty tatuażami, składającymi się z niebieskich puzzli, w swoich występach chętnie posługuje się mieczami i elektrycznymi wiertarkami. Posiada też wszczepione do czoła implanty imitujące rogi. Chociaż Enigma nie należy do najbardziej ekstremalnych członków społeczności przeprowadzającej modyfikacje ciała, to dla wielu fanów stanowi pierwsze zetknięcie z formą intensywnego tatuażu, podskórnych implantów czy szokujących spektakli kabaretowych. W roku 2014 pojawiło się więcej, jeszcze bardziej szokujących wykonawców tego typu, ale niewątpliwie był on jednym z najdłużej działających ambasadorów takich formacji.

2. Człowiek Kot

Dennis Avner naprawdę wygląda jak tygrys. Liczba przeprowadzonych modyfikacji samej tylko twarzy sprawiła, że upodobnił się do ogromnego kota. Twarz Avnera pokrył tatuaż w kształcie pasków, a podskórne implanty wszczepione do policzków wpłynęły na istotną zmianę kształtu jego twarzy. Założył też specjalne implanty ułatwiające pracę wąsów, a każdy z zębów polecił przypiłować w taki sposób, żeby nadać im wygląd kłów. Następnie aplikował sobie zastrzyki z silikonem do twarzy, a nawet rozszczepił górną wargę, aby ją optycznie rozszerzyć. Był także znany światu jako ''Stalking Cat'' z powodu swoich zasług dla amerykańskiego dziedzictwa narodowego. Dennis Avner odebrał sobie życie w listopadzie 2012 roku mając 54 lata.

1. Zombie

To może być wcielenie wyjątkowo niegrzecznego zombie na przestrzeni ostatnich kilku lat albo też przelotny kaprys, którego Rick Genest, młody Kanadyjczyk z Montrealu, pożałuje już w najbliższej przyszłości. Ten młody człowiek poddał się licznym tatuażom, aby wyglądać jak prawdziwy zombie. Swoim nowym wcieleniem zaczął bowiem zwracać na siebie uwagę zbyt późno, kiedy zasłynął już na świecie jako asystent artystyczny, projektant i kreator mody, który stał się odkryciem Lady Gagi. Ekstremalna modyfikacja, jakiej poddał swoje ciało, zaowocowała kilkoma rolami aktorskimi. Był także modelem, a nawet przez pewien czas zgodził się zostać twarzą marki ubrań Jay Z. Jak na razie, dzięki modyfikacjom swojego ciała, Genest spełnił swoje marzenia, realizując nawet to, co kiedyś nie mogło mu nawet przyjść do głowy. W końcu to właśnie on kiedyś stwierdził “Długo nad tym myślałem i w końcu doszedłem do wniosku, że chcę być tym pieprzonym zombie..."
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym