12.06.2017, 12:22

12 znaków Zodiaku przedstawionych w formie koszmarnych bestii

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
12025
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Znaki Zodiaku towarzyszą ludzkości od zarania dziejów, co wcale nie oznacza, że nie da się podejść do ich tematu w oryginalny sposób. Najlepszym tego dowodem są prace autorstwa Damona Hellandbranda, niezwykle utalentowanego artysty z USA, który podjął się próby przerysowania znaków Zodiaku, nadając im mroczny, surrealistyczny wyraz.

"Mam słabość do wszystkiego, co swoją tematyką nawiązuje do fantastyki albo nie istnieje w rzeczywistości, a w mitologii jest tego na pęczki" - zdradza Damon Hellandbrand.

"Znaki Zodiaku są jednymi z pierwszych opowieści, które pamiętam z lat szkolnego dzieciństwa".

"W zasadzie to oparłem się na tym, co już wiedziałem na temat tego, co przedstawiają poszczególne znaki Zodiaku i następnie zobrazowałem je w postaci hybrydy człowieka ze zwierzęciem".

"Najpierw wykonywałem czarno-białe rysunki przy pomocy ołówka, a następnie skanowałem je i edytowałem w programie Corel Painter".

"Nie poświęciłem wystarczająco dużo czasu na zgłębienie symboliki znaków Zodiaku, w związku z czym otrzymałem bardzo wiele wiadomości, więc zamierzam wykonać kilka dodatkowych rysunków, aby wykupić swoje winy".

Z niecierpliwością czekamy na zapowiedziane prace, zachęcając naszych czytelników do odwiedzenia profilu Damona na serwisie Deviant Art.

 

Baran

Byk

Bliźnięta

Rak

Lew

Panna

Waga

Skorpion

Strzelec

Koziororzec

Wodnik

Ryby

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym