3 kwietnia 2020 (Piątek)
Imieniny: Jakub, Pankracy Ryszard
C Baran
(21.03 - 19.04)
15.01.2017, 19:26

11 Najdziwniejszych rzeczy przemycanych w samolocie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
100417
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

1. Mężczyzna z ukrytą w spodniach małpką

Przemycanie najróżniejszych przedmiotów w spodniach nikogo już nie dziwi, lecz pewien mężczyzna zaskoczył wszystkich, próbując wybrać się w podróż z 17-centymetrową małpką Doris z Dubaju do New Delhi. Zwierzątku pochodzącemu z Indii przypisuje się często lecznicze moce. Mężczyzna postanowił więc ukryć ją w spodniach.

Całe szczęście, że Doris nie nabrała wtedy ochoty na banana...

2. Kobieta próbowała zabrać ze sobą do samolotu nieżyjącego mężczyznę

Gitta Jarant wraz ze swoją pasierbicą Aniką towarzyszyły 91-letniemu mężowi Gitty w podróży z Anglii do Niemiec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Curt Willi Jarant był nieboszczykiem!

Kobiety próbowały przewieźć pana Jarant'a na wózku inwalidzkim przez odprawę, założywszy mu nieco wcześniej dla niepoznaki okulary słoneczne. Za swój podejrzany wybryk zostały oczywiście zatrzymane do wyjaśnień. Śledztwo wykazało, że mężczyzna był bez wątpienia martwy, mimo to kobiety twierdziły zgodnie, iż wydawało im się, że starszy pan po prostu głęboko śpi.

Obie trafiły do aresztu, ale zostały z niego dość szybko zwolnione z powodu niewystarczającej ilości zgromadzonych dowodów.

3. Kobieta z nożem we włosach

Powracająca z wakacji Chinka próbowała ukryć nóż we włosach podczas przechodzenia przez bramkę do wykrywania metalu. Tkwiący we włosach nóż do złudzenia przypominał zwykłą spinkę, więc prawda wyszła na jaw dopiero wtedy, gdy rozległ się alarm. Ochroniarze znaleźli nóż we włosach i zapytali, w jakim celu go tam ukryła. Kobieta wyjaśniła im, że kupiła dużo owoców i chciałaby je pokroić i zjeść przed lotem.

4. Mężczyzna, który przebrał żółwia za hamburgera

Mężczyzna o imieniu Li próbował wejść na pokład chińskiego samolotu do Pekinu, gdy nagle dostrzeżono małe nóżki wystające z ukrytego w jego torbie hamburgera. Na początku Li zapewniał, że nie przewozi żadnych zwierząt, lecz gdy pracownicy lotniska unieśli kanapkę do góry, nie było już żadnych wątpliwości...

Mężczyzna przyznał, że po prostu chciał podróżować z ukochanym żółwiem. Koniec końcem żółw został przekazany w ręce przyjaciela Li, który zaoferował opiekę nad zwierzątkiem na czas jego nieobecności.

5. Pewnej kobiecie nie pozwolono wnieść na pokład butelki koniaku, więc postanowiła wypić cały przed wejściem do samolotu

Kobieta o imieniu  Zhou chciała wnieść butelkę 0,7 litra drogiego koniaku Rémy Martin XO Excellence na pokład samolotu lecącego z USA do Chin. Okazało się jednak, że można wnieść na pokład jedynie 100 ml alkoholu. Kobieta nie mogła dopuścić do tego, by zmarnował się tak drogi napój, więc postanowiła po prostu wszystko wypić. Niestety upiła się do tego stopnia, że zaczęła się zataczać i krzyczeć. W takim stanie nie wpuszczono jej na pokład samolotu. Gdy doszła już do siebie, przeprosiła władze za ten nieszczęsny incydent i swoje zachowanie.

6. Mężczyzna, który ukrył kokainę pod gipsem

Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna z nogą w gipsie próbował przemycić prawie 5 kg kokainy. Co niezwykłe, nie ukrył go w środku, ale CAŁY gips był po prostu kokainą. Policja spryskała go specjalnym środkiem, po którym "gips" zrobił się niebieski. Oznaczało to obecność narkotyku na jego powierzchni. Co ciekawe, mężczyzna najprawdopodobniej specjalnie złamał sobie nogę, na wypadek, gdyby chciano ją prześwietlić. Możliwe też, że chciał także w ten sposób wzbudzić... współczucie.

7. Kobieta próbowała wyruszyć w podróż z kijankami w ustach

Kobieta z Korei Południowej została przyłapana przy bramce na chińskim lotnisku z butelką jakiejś cieczy. Kazano jej wypić jej zawartość lub ją po prostu wyrzucić. Nabrała do ust trochę płynu, lecz za nic nie chciała go połknąć.  W związku z tym pracownicy lotniska kazali jej wszystko wypluć do wiadra. Nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Kobieta wypluła żyjące kijanki, a następnie stwierdziła, że dostała je w prezencie od przyjaciela i… nie chciała ich wyrzucać. Celnicy pozostali niewzruszeni na tłumaczenie przemytniczki i cenny „prezent od przyjaciela” powędrował do kosza.

8. Nastolatek próbował wnieść na pokład budzik w kształcie bomby

Kanadyjski nastolatek napędził wielu ludziom strachu, próbując wnieść budzik w kształcie bomby na pokład samolotu do Vancouver, co spowodowało konieczność zamknięcia lotniska na dobre trzy godziny.

Producenci nietuzinkowego zegara ostrzegali, by lepiej nie wnosić tego przedmiotu na teren lotniska, gdyż mógłby spowodować duże zamieszanie. Chłopak nie wziął sobie tego do serca i  został pociągnięty do odpowiedzialności za swój wybryk.

9. Złodziej, który chciał przemycić w bagażu samego siebie

Pewien mężczyzna wpadł na pomysł, by ukryć się w bagażu podczas kontroli, by móc mieć później łatwy dostęp do cennych przedmiotów, które teoretycznie mogły się znaleźć wśród innych toreb. Mężczyzna działał wraz ze swoim wspólnikiem, który miał za zadanie wnieść go „jako bagaż”. Wszystko jednak szybko wyszło na jaw i natychmiast go aresztowano.

10. Mężczyzna, który ukrył tuzin ptaszków w swoich spodniach

Holenderski podróżnik został zatrzymany przez celników, ponieważ bardzo podejrzanie się zachowywał i wiercił. Podczas osobistej kontroli okazało się, że miał 12 kolibrów w spodniach!  Na szczęście żaden ptaszek nie ucierpiał.

11. Mężczyzna, który próbował przemycić 44 gady w samolocie

Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku, próbując przemycić z Australii do Bangkoku: 24 jaszczurki Shingleback, 16 jaszczurek Bluetongue, 3 czarnogłowe pytony oraz jednego bardzo cennego i rzadkiego pytona. Zwierzęta zostały w końcu przetransportowane do Sydney Wildlife World - słynnego australijskiego zoo, natomiast mężczyzna został aresztowany za nielegalny przemyt zwierząt.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym