12.08.2017, 13:20

10 niezwykłych zmian, których doświadczysz rezygnując z makijażu

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
4400
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Codzienne zmaganie się z nałożeniem makijażu to dla wielu nieodłączna część porannych przygotowań do wyjścia z domu. Oczywiście, nie ma w tym nic złego. Co jednak stanie się ze skórą, gdyby na jakiś czas dać jej odetchnąć od kosmetyków?

Oto 10 niezwykłych zmian, których doświadczysz po odstawieniu makijażu.

1. Brak potrzeby nakładania makijażu oznacza więcej czasu każdego poranka.

Zrezygnowanie lub ograniczenie rutynowo nakładanego na twarz makijażu pozwoli nie tylko na lepsze wyspanie się, ale też szansę na bezstresowe i pozbawione pośpiechu stawienie czoła wyzwaniom każdego dnia.

2. Dla osób z suchą skórą, rezygnacja z makijażu to jak lekarstwo.

Oparty na pudrze podkład dodatkowo wysusza skórę. Nawet po zmyciu makijażu, podkład pozostawia na twarzy nieobojętny dla skóry osad. Pozwolić swojej skórze raz na jakiś czas pooddychać może okazać się wybawieniem dla cery.

3. Bez makijażu, ryzyko chorób skóry i oczu maleje.

Nie bez powodu stare kosmetyki należy koniecznie wyrzucać. Stanowią one dobrą pożywkę dla niebezpiecznych dla zdrowia bakterii, które w najlepsze się w nich namnażają. Gdy dostaną się do naszego organizmu, mogą przyczynić się do wystąpienia poważnych chorób.

4. Swoboda w przecieraniu oczu i twarzy kiedy tylko masz ochotę!

Gorący dzień, skóra zalewa się potem, a Ty boisz się, że wraz z nieprzyjemną wydzielina zmyjesz z siebie całą twarz? Bez makijażu nie musisz martwić się o takie drobiazgi.

6. Makijaż powiększa pory na skórze. Poprawa cery gwarantowana.

Nałożony makijaż wypełnia pory na skórze, sprawiając, że wyglądają, jakby były dużo większe. Pamiętaj, że jeśli narzekasz na chropowatą cerę, podkład może bardziej ci szkodzić, niż pomagać.

7. Unikaj makijażu, a unikniesz zmarszczek.

Sam proces nakładania makijażu, zwłaszcza w okolicach oczu, oznacza sporo manipulacji, rozciągania i pociągania wyjątkowo delikatnej i podatnej na powstawanie zmarszczek skóry.

8. Znacznie mniejsza skala występowania wyprysków.

Dla skóry to niemała trudność, przeprowadzać normalne procesy, do których została stworzona, podczas gdy przykrywa ją duża ilość kosmetyków. Wbrew reklamom, nie istnieje makijaż, który pozostaje neutralny dla naturalnego działania skóry.

9. Więcej pieniędzy w portfelu.

Kosmetyki nie są tanie. Po odstawieniu makijażu na parę dni, z pewnością zauważysz, że twój portfel zrobi się cięższy, nawet jeśli cała torebka lekko „schudnie”.

10. Szansa, żeby docenić swoje naturalne piękno.

Udawać, że jest się perfekcyjna – to znacznie łatwiejsze, niż nauczyć się doceniać to, z czym się urodziło. Czas zaprzyjaźnić się z prawdziwą sobą i cieszyć ze swojego naturalnego wyglądu.

Czy warto zrezygnować z makijażu, nawet na kilka dni?

Tak
Nie

Liczba głosujących: 146

Tak - 81%

Nie - 19%

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym