31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
16.06.2017, 08:29

10 najspokojniejszych krajów świata

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
16762
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Dania

Dania znajduje się czele listy najbardziej spokojnych państw na Ziemi. Społeczeństwo mieszkające w Danii woli skupić się na sprawach gospodarczych, a nie angażować się w różne konflikty zbrojne. Duńczycy są bardzo przyjaźni, otwarci i pomocni.

Norwegia

Według Global Peace Index Norwegia również jest jednym z najspokojniejszych krajów świata. Norwegia jest krajem o najwyższym poziomie rozwoju społecznego w świecie, a także rząd w Oslo zawsze stawia pokój na czele priorytetów kraju.

Singapur

Singapur bierze udział w różnych globalnych działaniach w celu promowania współpracy międzynarodowej, w tym WTO (Światowej Organizacji Handlu). Singapur jest jednym z najspokojniejszych krajów na świecie, a także jednym z najbogatszych krajów na świecie.

Słowenia

Słowenia jest jednym z najspokojniejszych krajów świata. Kraj ma najniższy noty w finansowanie misji pokojowych ONZ, liczby policjantów i funkcjonariuszy bezpieczeństwa, poziomu postrzeganej przestępczości w społeczeństwie, liczby organizowanych wewnętrznych konfliktów, gwałtownych protestów i wielu zewnętrznych i wewnętrznych toczonych wojen.

Szwecja

Szwecja to jeden z najpiękniejszych krajów skandynawskich. Według Global Peace Index, Szwecja jest jednym z najspokojniejszych krajów na świecie, pomimo tego, że znajduje się wśród największych eksporterów broni w Europie.

Islandia

Islandia została również uznana za jeden z najspokojniejszych krajów na świecie. Turyści ze wszystkich stron świata przyjeżdżają do Islandii, aby zobaczyć jego szalejące ogromne lodowce i wulkany, a także wiele unikalnych atrakcji przyrodniczych i kulturowych w Reykjaviku, stolicy Islandii.

Belgia

Według Global Peace Index, Belgia jest jednym z najlepszych i najbardziej spokojnych miejsc do życia w Europie i na Ziemi. Położony w samym sercu Europy ten mały kraj zajmuje szczególne miejsce. Bruksela, stolica Belgii, jest domem dla Unii Europejskiej i NATO. Belgia posiada średniowieczne miasta, piękne ratusze, majestatyczne zamki z urzekającym pięknem.

Czechy

Stosunkowo nowy kraj, Republika Czeska uzyskała niepodległość od Bloku Sowieckiego w 1989 roku . Po podziale Czechosłowacji, Czechy w dużej mierze skoncentrowały się na budowaniu silnej gospodarki kapitalistycznej oraz stworzeniu stabilnego rynku dla inwestycji.

Szwajcaria

Według IPN, Szwajcaria utrzymuje dobrze funkcjonujący rząd i otwartą kulturę polityczną. Szwajcaria otrzymała najniższą ocenę w skali niestabilności politycznej, dlatego znalazła się na liście wśród najspokojniejszych państw na świecie. Mimo, że Szwajcaria jest znana z neutralności w regionalnych, międzynarodowych i globalnych problemach politycznych, utrzymuje silne stosunki dyplomatyczne z różnymi krajami na całym świecie.

Japonia

Japonia jest jednym z najbardziej urokliwych kulturowo krajów, posiada trzecią co do wielkości gospodarkę na świecie. Od II wojny światowej Japonia stała się spokojnym, mało konfliktowym wewnętrznie krajem o niskiej przestępczości.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym