7 kwietnia 2020 (Wtorek)
Imieniny: Donata Krystian
C Baran
(21.03 - 19.04)
04.06.2017, 11:19

10 najrzadziej spotykanych znamion

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
59494
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Każde z nas mogłoby zapewne jednym tchem wymienić listę swoich kompleksów. Te drobne niedoskonałości są jednak niczym w porównaniu ze znamionami, z którymi zmagają się bohaterowie tej osobliwej galerii. Oceńcie sami.

Wilkołak

Na pierwszy rzut oka, mężczyzna ten wygląda  jakby był w połowie wilkiem, lecz gdy przyjrzymy mu się nieco dokładniej, zauważymy, że ma on po prostu gigantyczne znamię i bujne owłosienie.  Zhang Hongming, przezywany 'szympansem', pochodzi z Chongqing, miasta położonego w południowo-wschodniej części Chin. Apelował on już do wielu lekarzy o pomoc w pozbyciu się gęstych czarnych włosów, które  pokrywają połowę jego ciała. Mężczyzna posiada rzadko spotykany rodzaj znamion, który zarazem pokrywa znaczną część jego ciała. Jest on spotykany jedynie u ok. 3% populacji na całym świecie.

Nosek klauna

Dla dwuletniej Connie Lloyd posiadanie czerwonego 'noska klauna' nie było niczym zabawnym. Urodziła się z niezłośliwym guzem na nosie, co uczyniło ją obiektem żartów i okrutnych wyzwisk. Na domiar złego, lekarze oznajmili jej, że nie da się tego wyleczyć, gdyż jest to niespotykany defekt. Na szczęście na twarzy tej małej, nieśmiałej dziewczynki zagościł w końcu uśmiech, gdyż znaleźli się chirurdzy, którzy podjęli wyzwanie i sprawili, że dziewczynka ma już normalny nos jak  jej mama.

Narośl na plecach

Gehenna chłopaka o ogromnej narośli w kształcie skorupy, do którego  przylgnęła etykietka 'chłopak żółw', w końcu dobiegała końca dzięki brytyjskiemu chirurgowi. Kulą u nogi Didiera Montalvo było wrodzone znamię melanocytowe, które pokryło niemal całe jego plecy.

Sześciolatka z Kolumbii spotkało w szkole wiele nieprzyjemności za sprawą wyglądu swojego ciała, przez co musiał zrezygnować z uczęszczania do niej. Lokalna ludność wsi, w której mieszkał obawiała się, że diabeł  rzucił  na niego klątwę, ponieważ został on poczęty podczas zaćmienia słońca. Chociaż jego matki nie było stać na kosztowną operację usunięcia szpetnej narośli, znalazł się pewien chirurg plastyczny - Neil Bulstrode ze szpitala o nazwie Great Ormond Street Hospital w Londynie, który postanowił pomóc chłopcu. Gdy tylko dowiedział się o tym trudnym przypadku, wyruszył wraz ze swoją medyczną załogą do Bogoty w celu przeprowadzenia operacji. Dokonano usunięcia narośli i serii przeszczepów skóry.  

Czerwona plama na czole

Lekarze postanowili wyleczyć znamię na twarzy małego chłopca.....wszczepiając mu rogi pod skórę na czole.

Gdy na świat przyszedł pięcioletni George Ashman z czerwoną plamą na czole, jego mama Karen (33) obawiała się, że inni ludzie będą znęcać się nad nim przez całe życie. Kiedy skończył cztery lata, poddano go operacji, której celem było naciągnięcie jego 'normalnej' skóry na czoło, by znamię mogło zostać usunięte i pokryte zdrową tkanką. Lekarze umieścili pod skórą dwa ekspandery tkankowe, które zaczęły stopniowo pęcznieć przypominając diabelskie rogi. Po czterech miesiącach zostały na szczęście usunięte, a narośl mogła zostać spokojnie usunięta. Na czole została jedynie mała blizna w stylu Harry'ego Pottera.

Podczas tych czterech miesięcy noszenia 'rogów', George narażony był na niewybredne żarty i komentarze mijających go na ulicy osób.

Owłosiona narośl

Przypadek sześcioletniej dziewczynki całkowicie zbił z tropu lekarzy, gdy okazał się, że jej naturalna skóra zaczęła przypominać...skórę wołową. I pomyśleć, że zaledwie kilka miesięcy temu,  Li Xiaoyuan miała jedynie małą narośl na plecach. Jej owłosiona narośl wyraźnie urosła i pokryła całe plecy, a nawet częściowo  ramiona i twarz.

Doktor Lou Zhongquan ze szpitala  Zhaoqing City Dermatological Hospital podejrzewa, że dziecko cierpi na rzadką chorobę dziedziczną, która sprawia, że tworzą się liczne chorobliwe znamiona, nad którymi organizm traci kontrolę.

16 gramowy tragus na znamieniu

Zdjęcie pochodzi ze studia piercingu i tatuażu Cale Belford. Trzeba przyznać, że właścicielka tego ucha wykazała się ogromnym dystansem do siebie, przekłuwając zmodyfikowane miejsce, a tym samym zwracając na nie większą uwagę otoczenia.

Narośl na twarzy

Ośmioletni chiński chłopiec, którego prawa część twarzy pokryta jest dużą naroślą, zostanie nieodpłatnie poddany operacji usunięcia jej. Szpecące dziecko znamię  towarzyszy An Qi już od urodzenia, a co więcej rośnie ono wraz z nim. Ostatnio pojawiła się na jego ciele również gęste czarne włosy.

Szpital Min Yi Plastic Surgery Hospital z siedzibą w  Changchun wyraził zgodę na wykonanie darmowego zabiegu usunięcia tego skórnego defektu. Zheng Xiaoqin,prezes zarządu szpitala powiedział, że taka narośl należy do rzadkości i zabieg należy podzielić na cztery etapy.

Święta Krowa

W roku 2010 na farmie Sterling, Connecticut  przyszła na świat "Święta Krowa”, którą nazwano Mojżesz. Cielak urodził się z niespotykaną naroślą na czole w kształcie krzyża.

Kochany szczeniak

W Japonii urodził się szczeniak ze 'wzorkiem' w kształcie serca. Chihuahua  przyszedł na świat w maju 2008 roku. Hodowca przyznał, że był to pierwszy taki szczeniak w jego hodowli. Właściciel sklepu Emiko Sakurada miał do czynienia z tysiącami psów i nigdy nie miał do czynienia z takim okazem. Nie planuje sprzedawać szczeniaka. Piesek urodził się w Odate w północnej części Japonii.

Zdarzają się też niezwykłe ubarwienia u zwierząt, tak jak u tego kota, który ma na sierści… kota :)

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym