4 kwietnia 2020 (Sobota)
Imieniny: Ambroży, Izydor Mira
C Baran
(21.03 - 19.04)
06.03.2017, 20:27

10 najpopularniejszych pamiątek przywożonych z Japonii

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
31026
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Sądzicie, że w czołówce znajdą się tradycyjne wachlarze, samurajskie miecze i słodycze wagashi? Nic z tych rzeczy. Zagraniczni turyści dokonują czasem zaskakujących wyborów. Oto pierwsza dziesiątka suwenirów cieszących się największym powodzeniem.

Gadżety udające sushi.

Raczej trudno byłoby przewieźć w walizce surową rybę. Pewnie dlatego na japońskim rynku dostępnych jest tak wiele najprzeróżniejszych zabawek i gadżetów udających tę tradycyjną potrawę. Na przykład apetycznie wyglądające plastikowe pendrive’y, do złudzenia przypominające prawdziwe sushi, albo urocze cukierki na zdjęciu poniżej.

Świnka przeciw insektom.

Ceramiczna świnka zwana katori senkō wraz z zestawem charakterystycznych, ciemnozielonych spiralek ze środkiem odstraszającym owady to urocza pamiątka kojarząca się z japońskim latem.

Termofory

Też mi pamiątka, powiecie. Przecież termofory można kupić wszędzie. Może i tak, ale nie takie jak w Japonii. Te japońskie nie są z mięciutkiej gumy i nie mają milutkiego dzierganego kubraczka, do którego miło się przytulić w długie zimowe wieczory. Robi się je z twardego plastiku, tak jak butelki.

Cukiereczki w kształcie sushi.

Maszynka do robienia takoyaki

Raczej nie zmieści się w zwykłej walizce. Ale dla prawdziwych miłośników takoyaki (kluseczków nadziewanych ośmiornicą) nie ma rzeczy niemożliwych.

Obcinacze do paznokci.

Przyznacie, dziwny wybór na pamiątkę z podróży. Dziwny, ale bardzo popularny wśród turystów spoza Japonii. Dość "oryginalny" obcinacz na zdjęciu powyżej wyposażono w szkło powiększające, dzięki któremu można przycinać „szpony” równiutko i bezstresowo. Takie sobie japońskie dziwactwo…

Nakładki na palnik

Można przykrywać palniki na kuchence folią aluminiową, a potem zeskrobywać ją w kawałkach przy okazji każdego czyszczenia. Tylko po co? Lepiej sprawić sobie zestaw poręcznych japońskich nakładek, które zakryją cały palnik niczym wielki śliniaczek.

Kotatsu

Jego także nie radzimy upychać do walizy. Szczęśliwym posiadaczom tego niezwykłego, podgrzewanego stolika musiało na nim bardzo zależeć, skoro zdecydowali się zabrać go ze sobą pomimo niemałych rozmiarów.

Fanta o nietypowym smaku

Popularna na całym świecie Fanta, w Japonii dostępna jest w mnóstwie smaków niespotykanych w żadnym innym kraju. Aromaty zmieniają się w zależności od pory roku. Na zdjęciu powyżej Fanta o smaku ciemnych winogron i Fanta muszkatowa.

Japońskie marynaty.

Tak zwane tsukemono albo japońskie pikle, to nic innego jak marynowane warzywa podawane zamiast surówki do dania głównego, lub serwowane oddzielnie jako przekąska do drinków.

Calpis

Calpis (jap. Karupisu) to japoński, lekko kwaśny napój na bazie mleka, w smaku podobny do jogurtu. Uwielbiają go zwłaszcza użytkownicy języka angielskiego. Po angielsku nazwa „Calpis” brzmi dość zabawnie, zwłaszcza, kiedy wypowiada się ją na głos.

Neko skarbonka

Zamiast świnki skarbonki, kotek skarbonka. Kto nie chciałby takiego mieć?! Kiedy położymy monetę na rybce na wierzchu pudełeczka i lekko ją naciśniemy, kotek Neko wyskakuje ze środka, żeby ją capnąć. Urocze, prawda?

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym