2 czerwca 2020 (Wtorek)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
02.09.2017, 17:38

10 najobrzydliwszych dań. Odważyłbyś się spróbować?

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
22492
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

Co mają wspólnego sperma śledzia, penis jaka i larwy muchy? Po pierwsze zapewne nie spróbowałbyś żadnej z nich, po drugie w niektórych krajach są uważane za przysmaki. 

Penis jaka

Nad tym punktem nie będziemy się zanadto rozwodzić. Nazwa i zdjęcie powinny wystarczyć. Może dodamy jeszcze „Smacznego!” na wypadek gdybyście w najbliższym czasie wybierali się do Chin.

Escamoles

To na pozór niewinnie wyglądające danie to jaja mrówek zjadane w Meksyku jako dodatek do tacos.

Yan wo – zupa z jaskółczych gniazd

Zupa z jaskółczych gniazd jest w Chinach cenionym przysmakiem głównie przez fakt, iż Chińczycy wierzą w ich niezwykłą moc uzdrawiania zmarłych. Gniazda występują w dwóch odmianach: białej, która składa się głównie ze śliny salangan i czarnej, w której znaleźć można ptasie pióra i materiał roślinny: mech, trawy, drewno. Pomimo tego, że obecnie pozyskiwane są masowo ich cena jest wciąż bardzo wysoka

Surströmming

Większość ludzi uważa, że ryby śmierdzą. A co powiecie na sfermentowane śledzie? Japońscy badacze stwierdzili, że Surströmming ma jeden z najgorszych zapachów na świecie, jednak Szwedom to nie przeszkadza i zajadają się tymi śledziami na kanapkach.

Rocky Mountain Oysters

Owoce morza, ostrygi – jedni kochają, inni nienawidzą. Obojętnie do której opcji należysz, radzimy usiąść i wziąć głęboki wdech, bo kanadyjskie danie, które wam prezentujemy z morzem i ostrygami ma niewiele wspólnego. Rocky Mountain Oysters to panierowane bycze, owcze lub świńskie jądra – do wyboru do koloru. Chociaż zakładamy, że każdy z was w tym wypadku zdecydowałby się na poczciwe ostrygi.

Balut

Balut to popularna w południowo-wschodniej Azji potrawa. Jest to ugotowane jajo kacze, którego zawartość jest dość osobliwa – znajduje się tam w pełni ukształtowany zarodek ptaka, który zjadany jest w całości razem z kośćmi i dziobem.

Oko tuńczyka

Znacie to uczucie, kiedy siedzicie przed komputerem, nudzicie się, macie ochotę coś przegryźć, ale nie wiecie co konkretnie? Co powiecie na oko tuńczyka? Bez problemu dostępne w chińskich i Japońskich marketach!

Cuy Bien

Miłośnikom świnek morskich polecamy ominąć ten punkt. Cuy Bien to popularna w Peru pieczona kawia domowa, spożywana z innymi rodzajami mięs, także szczurzym.

Casu Marzu

Przenosimy się do Sardynii aby skosztować tamtejszego sera owczego. W smaku przypomina gorgonzolę. Gdzie jest haczyk? Ser wyróżnia się na tle innych larwami much Piophila casei. Larwy w serze muszą być żywe – martwe świadczą o nieświeżości. Jeśli trafi wam się okazja do skosztowania Casu Marzu pamiętajcie, że larwy te posiadają umiejętność skakania na wysokość 15 cm

Sperma śledzia

To tradycyjne rosyjskie danie popularne jest także w innych krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii. Spermę przygotować można na wiele sposobów ale najczęściej podawana jest obtoczona w mące, obsmażona i serwowana na kromce chleba.

 

Dajcie znać w komentarzach czy odważylibyście się spróbować którejkolwiek z naszych propozycji.

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym