23 stycznia 2020 (Czwartek)
A Wodnik
(20-01 - 18-02)
24.04.2014, 08:19

10 najniebezpieczniejszych gangów na świecie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
64498
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Słowo "gang" pierwszy raz zostało użyte by opisać po prostu grupę ludzi jednak w dzisiejszych czasach, nabrało dość negatywnego tonu - grupę, którą tworzą ludzie w celu zwiększenia swojej kryminalnej aktywności. Wiadomo, w grupie siła. Tak czy siak, sprawdźcie poniższe 10 najbardziej niebezpiecznych gangów na świecie!

Cosa Nostra

Włoskie słowo "Cosa Nostra" w wolnym tłumaczeniu oznacza "naszą sprawę". La Cosa Nostra swoje korzenie wiąże z wschodnią dzielnicą Nowego Jorku, w czasach imigracji wielu włochów do Stanów. Jest najbardziej znaną mafią sycylijską na świecie. Podaje się, iż w jej szeregach jest około 25 000 członków, a ponadto na całym świecie rozsianych jest blisko 250 000 współpracowników. Bardzo dobrze znana jest (szczególnie policji) ich współpraca z innymi grupami przestępczymi z całego świata, gównie zajmującymi się handlem narkotykami.

Crips

Crips jest afro-amerykańskim gangiem ulicznym, założonym w Kalifornii w 1969 roku. Grupa zaczynała od zbieraniny byłych więźniów i ludzi mającymi na bakier z prawem by z biegiem lat przeistoczyć się w jedną z największych grup przestępczych na świecie. Ich znakiem rozpoznawczym jest kolor niebieski, dominujący ubrania, czapki, bandany. Szacuję się, iż cripsi liczą około 30 000 - 35 000 członków. Sercem i mekką gangu jest dzielnica Compton w Los Angeles, najniebezpieczniejsza strefa LA (nawet policja zagląda tam rzadko). Ich śmiertelnymi rywalami są Bloods (znak rozpoznawczy - czerwony ubiór), dlatego też Crips nie w mowie i w piśmie przekreślają literę 'B' by pokazać brak szacunku dla rywali. Ponadto na przestrzeni lat gang opracował własny system porozumiewania się, za pomocą specyficznych gestów dłońmi oraz ruchem stóp co wielu ludzi myli z tańcem (patrz Crip Walk).

Wah Ching

Wah Ching to chiński gang znany również pod nazwą "Dub C" (ang. WC), założony w San Francisco na początku lat 60tych XX w. Składa się on głównie z młodocianych przestępców zajmujących się praniem brudnych pieniędzy i przestępstwami finansowymi w Los Angeles i wschodniej Azji.

Yakuza

Gang ten wywodzi się z tradycji japońskich. Członkowie Yakuzy po wstąpieniu w jej szeregi zobowiązani są z ucięciem wszelkich kontaktów z rodziną w celu wykazania lojalności ich szefowi ze światka przestępczego. Mówi się, że gang ma ponad 100,000 członków na całym świecie.

Bloods

Znany gang z Los Angeles (obok Crips - ich największych rywali), założony w 1972 roku. Znakiem rozpoznawczym na ulicy są ich czerwone ciuchy. Gang jest podzielony na 'ekipy', która to każda z nich posiada własne taktyki, zwłaszcza jeśli chodzi o rekrutowanie. Tak jak ich rywale, Bloodsi wymyślili własną sygnalizację dłońmi. Starają się jak najrzadziej używać słów rozpoczynających się literą 'C'.

18th street gang

18th street gang znany także jako M18 jest jednym z najbardziej bezwzględnych organizacji przestępczych. Swoją działalność rozpoczął w mekce gangów - Los Angeles, CA. Podejrzewa się, że mają ponad 65 000 członków rozsianych w blisko 120 miastach. Ich rywalami są Bloods, MS13 i Crips. Mają bardzo brutalne zasady jak np. Zasada 18 sekund - przez 18 sekund nowy członek jest brutalnie bity przez gang, gdy straci przytomność, rytuał należy powtórzyć - robi się to w celu okazania szacunku dla M18.

Los Zetas

Ten meksykański gang jest zarazem jednym z największych karteli narkotykowych na świecie. Zabijanie jest dla jego członków codzienna rutyną. Z policyjnych statystyk wynika (2012), że Los Zetas kontrolują w Meksyku 11 stanów (Meksyk administracyjnie jest podzielony na 31 okręgów zwanych stanami). Ich rodzimym terytorium jest Meksyk jednak w ostatnich latach zauważa się nasilające się kontakty grupy z gangami z USA.

Bractwo aryjskie

Gang znany również jako 'The Brand', 'AB' lub 'One-Two'. Jego członkowie są odpowiedzialni za 1/4 morderstw popełnianych w więzieniach w Stanach Zjednoczonych. Chcąc zostać członkiem Bractwa, trzeba wykazać się zabiciem osoby, którą wskaże AB. Mają około 20 000 członków w Stanach Zjednoczonych - zarówno za kratkami jak i na wolności.

Latin Kings

Latin Kings jest najlepiej zorganizowanym gangiem na świecie. Został uformowany w Chicago w latach 40 tych XX w. Początkowo rekrutowano tylko portorykańczyków jednak dziś, gang jest zdominowany przez meksykanów. Nie jest to grupa najbardziej niebezpieczna (w porównaniu do powyższych) w swoich działaniach wliczając: handel narkotykami, handel bronią czy zabójstwa na zlecenie.

Maria Salvatrucha

MS-13 bez żadnych wątpliwości jest najgroźniejszym, najbardziej brutalnym gangiem na świecie. Historia gangu sięga lat 80 tych XX w. Dziś mają około 70 000 członków, którzy są gotowi zrobić wszystko (dosłownie wszystko dla gangu) - pozostałe gangi przedstawione w tej galerii na tle z MS-13 wypadają jako niegroźne zbieraniny śmiesznych ludzi. Gang do perfekcji opanował przemyt narkotyków, handel bronią na czarnym rynku, kradzieże, zabijanie na zlecenie, handel ludźmi, napaści (zwłaszcza na funkcjonariuszy policji!). Nie liczą się oni z nikim - nawet kobietami czy dziećmi.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym