6 czerwca 2020 (Sobota)
E Bliźnięta
(23.05 - 21.06)
22.03.2014, 13:07

10 najgoźniejszych zwierząt puszczy amazońskiej

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
106804
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Marzy wam się wyprawa do puszczy amazońskiej? Zobaczcie jakich zwierząt należy się obawiać!

Jaguar

Wszyscy kochają niewybredne zwierzęta. A jaguar jest z pewnością mało wybredny - jego dieta składa się z 87 różnych zwierząt, od jeleni po myszy i na pewno można powiedzieć, że jest oportunistą w swoich zwyczajach łowieckich.

Krokodyl (czarnym Kajman) - Black Caiman

Nigdy nie zaczepiaj krokodyla ... albo kuzyna krokodyla. Zwłaszcza, kiedy jest to większy i groźniejszy kuzyn Kajmana Czarnego. W pewnym momencie istoty te były bliskie wyginięcia, ale surowe przepisy przeciw łowieckie uratował ich populację.

Anakonda

Jeżeli nie lubisz wężów, to odwróć wzrok, bo mamy do czynienia z naprawdę ogromnym okazem. Ten gatunek nigdy nie przestaje rosnąć; w ciągu swojego życia może osiągnąć gigantyczne wymiary, nawet 21 metrów długości.

Piranie

Piranie cierpią z powodu złej sławy, nie są one jednak tak agresywne, jak się powszechnie uważa.Tubylcy Amazońskiej Puszczy często pływają z piraniami i czują się zupełnie bezpieczni.

Komary amazońskie

Komary przenoszą śmiertelne choroby takie jak malaria, co sprawia, że stają się najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami w dżungli. Na szczęście do ochrony przed nimi wystarczy długi rękaw .

Elektryczny węgorz

Zacznijmy od faktu, że węgorz nie jest w żaden sposób groźny dla człowieka, mogąc go jedynie trochę popieścić. A dokładnie popieścić mocą 600 V. Możemy spać spokojnie, bo osobom nie mieszkającym w puszczy amazońskiej nie grozi nawet lekkie porażenie. Właśnie tam na samym dnie bagiennych stawów, żyje węgorz, co i raz elektryzując swoje ofiary.

Arapaima

Ta największa ryba słodkowodna waży ok. 100 kg i osiąga długość blisko 2 metrów. Jednym z ciekawych faktów na temat tego zabijaki jest to, że może oddychać powietrzem, co czyni go zabójcą wodno-lądowym.

Grzechotnik południowo amerykański

Grzechotnik jest jednym z najgroźniejszych węży na ziemi z uwagi na fakt, że jest mały, zwinny i bardziej przebiegły niż np. Anakonda, mając przy tym bardzo toksyczny jad. Co ciekawe 9% ugryzień przez węży w północnych Stanach Zjednoczonych to ugryzienia właśnie tego węża.

Brazylyjski pająk o nazwie Wandering Spider

Ta istota jest najbardziej jadowitym pająkiem na świecie (zapis w Księdze Rekordów Guinnessa). Jego jad jest tak silny, że nie ma na niego żadnej szczepionki ani antydotum, które po ugryzieniu mogłoby pomóc pacjentowi. Co ciekawe pająk wystrzeliwuje się z jadu już po dwóch ukąszeniach, przez co 3 nigdy nie jest śmiertelne.

Żaby drzewołazowate

Ich jasne kolory służą odstraszeniu drapieżników, sprawiając, że żaba wygląda dla nich na mało apetyczną. Trucizna zawarta w ich gruczołach skórnych często była wykorzystywana przez tubylców do produkcji zatrutych strzał.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym