20.10.2017, 11:48

10 najdziwniejszych zawodów, które sprawią, że zechcesz zmienić swój!

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
5788
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI

1. Profesjonalne pakowanie bagażu?

Tak, okazuje się, że to zawód. W Nowym Jorku matki płacą takim ludziom, aby spakowały ich dzieci na np. obozy letnie. Praca zajmuje około czterech godzin, a wypłata jest niebagatelna, bo aż 1000 dolarów!

2. Rodzina do wynajęcia!

Agenci nieruchomości odkryli, że łatwiej jest sprzedać dom, jeśli ktoś w nim już mieszkał. Dlatego też niektóre rodziny potrafią mieszkać w niesamowitych apartamentach za taniochę, ale muszą przestrzegać kilku ważnych zasad, jedną z nich jest utrzymanie mieszkania w nienaruszonej kondycji.

3. Śpię "profesjonalnie"

Może nie jest to tylko spanie, ale jest to główna część pracy. Wiele hoteli i hosteli zatrudnia ludzi, aby przespali się w ich pokojach w celu ocenienia komfortu. "Pracownicy" muszą zdać relację, a najczęściej napisać też o swoim doświadczeniu post na blogu.

4. Nurkowie ekstremalni

Prawdopodobnie najniebezpieczniejsza z pozycji na naszej liście. Nie nurkują oni z platform ani niczego takiego, o nie! Nurkują skacząc z różnych klifów czy wzgórz. Są członkami Red Bull Cliff Diving World Series, ale zazwyczaj nie zarabiają dostatecznie dużo, żeby tylko z tego się utrzymać.

5. Na ratunek Titanicowi

Co prawda dla Titanica może już być za późno, ale dla innych statków jeszcze nie, bo ci profesjonaliści zajmują się przesuwaniem gór lodowych. Do namierzenia potencjalnego niebezpieczeństwa używają satelity.

6. Pilnowanie schnięcia farby

Zapewne jedna z najnudniejszych prac na świecie. Firma Dulex zatrudnia ludzi do obserwacji schnięcia ścian, zmian kolorów oraz profesjonalnej analizy farb pod mikroskopem!

7. Z zawodu jestem... autostopowiczem!

W Indonezji są ogromne problemy z korkami na ulicach przez ogromną ilość samochodów. Rozwiązaniem rządu było wprowadzenie stref, w których aby przejechać musisz mieć ze sobą przynajmniej 3 pasażerów, a więc czasem, kiedy musimy się gdzieś dostać szybko, trzeba wynająć kilku ludzi, aby z nami pojechali. Zdecydowanie ciekawa perspektywa pracy.

 

 

 

 

8. Krytyk pieczonego mięsa

Daniel Vaughn został zatrudniony w teksańskim comiesięcznym piśmie, a jego pracą jest jadanie w różnych restauracjach potraw z rożna, aby później zrobić w magazynie porównania i opinie.

9. Profesjonalny żałobnik

W Tajwanie ludzie lubią uczęszczać na wyniosłe i dramatyczne pogrzeby, dlatego wiele rodzin zatrudnia ludzi, który płaczą, śpiewają i czołgają się po ziemi udając smutek i żal, który wszyscy tam obecni odczuwają.

 

 

 

10. Ludzki strach na wróble

W Wielkiej Brytanii ptaki przestały bać się strachów na wróble, więc jeden z farmerów postanowił zatrudnić osobę siedzącą cały dzień w polu i odstraszającą ptaki. Niby nie wymagająca praca, ale czy ktoś chciałby tak spędzać swój dzień?

Czytaj więcej
Udostępnij znajomym