31 marca 2020 (Wtorek)
C Baran
(21.03 - 19.04)
27.03.2014, 10:16

10 najbardziej tajnych organizacji na świecie

KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
49885
KATEGORIA: CIEKAWOSTKI
Praktyki tajnych organizacji mają to do siebie, że im dłużej pozostają tajemnicą, tym lepiej dla samej organizacji. Wstęp do większości z nich przypadał jedynie wybranym; najczęściej kartą przetargową była gotówka lub, w wielu przypadkach, umiejętności. Uważa się, że większość z nich wciąż istnieje i do dnia dzisiejszego odpowiada za ogromną ilość zmian i przewrotów na całym świecie.

Thuggee Cult - Thugowie

Kult Thuggee była tajną organizacją powstałą w Indiach. Składała się z profesjonalnych zabójców i złodziei. Organizację zawiązano w XVII wieku, jednak można znaleźć wiele przesłanek na temat tego, że Kult Thuggee istniało już w XIII wieku. Nawet w czasie panowania brytyjskiego w Indiach pojawiały się doniesienia o znikających podróżnych, których nigdy nie odnaleziono. Najczęściej pozbywano się okradanych ludzi poprzez uduszenie, w celu nie

Zamknięty Zakon Złotego Brzasku

Filozofia i magia. To tym główne zajmowali się członkowie zamkniętego Zakonu Złotego Świtu. Zakon prowadził swoją działalność w XIX wieku. Uważa się, że była to grupa ambitnych angielskich mężczyzn i kobiet, którzy potajemnie opanowali sztukę filozofii i magii. Pionierem idei okultyzmu w zachodnich sferach było przekonanie, że kobiety są na równi z mężczyznami (co było całkowitym odwróceniem ideologicznym tamtych czasów). Członkami tego stowarzyszenia byli tylko wpływowi politycy w Wielkiej Brytanii.

Skulls and Bones

Pierwotnie nazwana Bractwem Śmierci, tajna organizacja z czaszek i kości rozpoczęła swoją działalność na Uniwesytecie Yale w 1832 roku. Jest ona uważana za jedną z najstarszych tajnych organizacji studenckich. Składała się tylko z elitarnych rodzin panujących w Stanach Zjednoczonych. Uważa się, że grupa spotyka się nadal co czwartek i niedzielę by wykonać rytuały, podobne do praktyk masońskich . Mimo że lista jej członków na początku były jawna to w 1970 roku została na zawsze zatajona. Uważa się, że zarówno Bush jak i pozostali prezydenci Stanów Zjednoczonych byli członkami tej organizacji.

Ku Klux Klan

Znana jako KKK lub Klan tajna organizacja uważana za połączenie trzech popularnych prawicowych organizacji w Stanach Zjednoczonych, które były znane ze swoich radykalnych ideologii w tym białej supremacji, nacjonalizmu białego i antykomunistycznej sentymenty. Jej członkowie są zwykle ubrani w maski i kaptury, aby ukryć swoje prawdziwe tożsamości. Atakowali swoje ofiary w nocy. Ku Klux Klan byli znani jako grupa, której należy się obawiać, zwłaszcza społeczeństwo afroamerykańskie. Uważa się, że grupy nadal istnieją.

Majestic 12

Podczas gdy inne organizacje składają się z zabójców i elit rządzących, Majestic 12 składa się z tajnego komitetu naukowców, wysokiej rangi dowódców wojskowych i urzędników państwowych. Organizacja ustanowiona została w roku 1947 przez ówczesnego prezydenta USA Harry'ego Trumana. Uważa się, że została utworzona w celu zbadania zjawisk paranormalnych, działalność i obserwacji UFO, w wyniku zamieszania spowodowanego incydentem w Roswell, w tym samym roku.

Freemason

Po polsku Wolnomularze. Choć nie jest całkowicie tajną organizacją, nadal jest uważana za jedną z najbardziej tajemniczych i niezrozumiałych składowo tajnych organizacji. Uważa się, że pierwsza wielka loża masońska powstał w 1717. Składała się z 4 małych grup domków. Jej członkowie wykonywali rytualne praktyki. Im wyższa ranga w organizacji tym więcej informacji można otrzymać. Większość członków jest zaznajomiona z używaniem różnych znaków, takich jak uścisków dłoni, ubioru, czy specjalnego zachowania. Pomaga im to w identyfikowaniu się nawzajem. Stowarzyszenie ma bardzo skomplikowany system wtajemniczeń, które dzieli się na 33 stopnie. Ostatnie 3 należą do bardzo nielicznego grona osób.

Grupa Bilderberg

Kolejną już nie tak tajną z definicji organizacją jest grupa Bilderberg. Wydaje się składać z około 130 wpływowych osób na całym świecie, w tym polityków i biznesmenów, którzy spotykają się raz w roku w drodze konferencji za pośrednictwem imiennych zaproszeń. Uważa się, że nazwa grupy pochodzi od hotelu Bilderberg w Holandii, gdzie odbyło się pierwsze w historii spotkanie organizacji (1954 rok). Dziś, zwolennicy teorii spiskowych uważają, że grupa jest odpowiedzialna za obalanie i ustanawianie rządów w prawie 18 krajach.

Order of Assassin

Zakon zabójców. Znany również jako zakon Nizarytów. Organizacja rzekomo składająca się z muzułmańskich zamachowców, którzy wędrowali po Bliskim Wschodzie w 13 wieku. Jej członkowie chcieli zbudować własne utopijne państwo. Aby osiągnąć zamierzone cele, członkowie angażowali się w szpiegostwa i zabójstwa osób politycznych, poprzez najmowanie profesjonalnych zabójców wewnątrz administracji swojego wroga. Ataki odbywały się zawsze w nocy i były bardzo dyskretne. Wierzono, że organizacja ta mogła stosować swoje praktyki za czasów panowanie wybitnych rodzin takich jak króla Ryszarda Lwie Serce.

The Illuminati

Inaczej oświecenie. Jedna z najbardziej popularnych i kontrowersyjnych organizacji dzisiejszego świata. Uważa się, że składa się ona z radykalnych wyznawców ideologii oświeceniowej. Rzekomo została założona w 1776 roku w Ingolstadt przez Adama Weishaupta, niemieckiego jezuity. Jednym z jego specyficznych wierzeń było nieistnienie Istoty Najwyższej i zorganizowanej religii wokół tej ideologii, dzięki czemu organizacja była popularna wśród ateistów. Podczas gdy inni wierzyli, że zakon iluminatów został rozebrany w 1700 roku z powodu nacisków rządu w celu wyeliminowania go, wiele teorii spiskowych wciąż wierzy, że po dziś dzień rekrutowani są pod jego szyldem wpływowi ludzie, tacy jak gwiazdy, politycy, i biznesmeni.

Opus Dei

Opus Dei (łac. Dzieło Boże) Powstała w Madrycie, 2 października 1928 (za pontyfikatu papieża Piusa XI), z inicjatywy św. Josemarii Escrivy de Balaguera. Stowarzyszenie oparte na przekonaniu własnej świętości i drogi do świętości. Dlatego osoby, które są członkami organizacji, mieszkają w specjalnych ośrodkach i domach prywatnych, by w pełni poświęcić się kontemplacji i pogłębiania swojej wiary. Organizacja Jest obecna w 68 krajach. W 2011 należało do niej 90,2 tys. osób. W Polsce jest około 500 członków prałatury Opus Dei.
Czytaj więcej
Udostępnij znajomym