5415
2015 Luty 13 przez HugoB
Pozory mogą mylić. Nawet nie wyobrażacie sobie jak bardzo. Właśnie na tym założeniu oparła swój diaboliczny żart ekipa filmowa firmy Ford, zaprzęgając do pomocy profesjonalną kaskaderkę pracującą na co dzień przy największych hollywoodzkich superprodukcjach. Szwindel miłośników motoryzacji o mało nie przyprawił ofiar o zawał serca. Piękna blondynka umawia się przez internet na randkę z kilkoma różnymi facetami. Kiedy mężczyźni spotykają się z nią na kawie, szybko odkrywają, że mają do czynienia z niezbyt bystrą dziewczyną. Czyżby? Nie wiedzą jeszcze, że kobieta, która siedzi na przeciwległym końcu stołu to mistrzyni kierownicy, która niedługo zapewni im z zaskoczenia przejażdżkę życia, a rola mało rozgarniętej studentki to tylko popis jej całkiem niezłych umiejętności aktorskich.

Kto nie chciałby poczuć na własnej skórze jak to jest podróżować nowym Fordem Mustangiem? Nawet w formie pasażera jest to doświadczenie, któremu się nie odmawia. Chyba żadna z ofiar nie spodziewała się, że zgadzając się na po-randkową podwózkę do domu podpisuje cyrograf, od którego za kilka chwil skoczy im ciśnienie. Po skomplementowaniu samochodu para wyrusza w pełną wrażeń podróż. Wciąż onieśmieleni klasą wozu mężczyźni nie do końca rozumieją jaki czeka ich los. Dociskająca na maksa pedał gazu blondynka na fotelu kierowcy bez chwili wahania wrzuca najwyższy bieg, po czym lawiruje między przeszkodami w szalony sposób, pędząc z zawrotną prędkością. Na miejscu podróżujących z kaskaderką mężczyzn zwątpilibyśmy we własne zdrowie psychiczne, a już na pewno w to, czy aby na pewno to, co widzimy przed własnymi oczami to rzeczywistość.

Zatrzymujesz się zszokowany, wciąż trawiąc to, co właśnie się stało, rozbieganym wzrokiem szukając odpowiedzi i wyjaśnień. Chwilę później wszystko staje się oczywiste, a ekipa filmowa dziękuje Ci za udział w ich walentynkowym żarcie. Twój szacunek do ledwo co spotkanej dziewczyny wzrasta powyżej akceptowalnych norm. Nie zdziwilibyśmy się, gdybyś zaczął nagle pałać potężną ochotą na to, aby się jej oświadczyć. To dopiero szybka randka. Najszybsza z najszybszych.

Nauka z tego taka, że zdecydowanie nie warto oceniać książki po okładce. Nawet jeśli próbuje Cię ona zwodzić, przekonując do swojej czasem całkiem zmyślonej powierzchowności. A Wy planujecie może zabrać swoją sympatię na intensywną przejażdżkę swoim samochodem? Jeśli tak, mimo wszystko polecalibyśmy jednak najpierw ostrzec swoją drugą połowę, chyba że lubicie zbierać bury. Jeśli pomysł się jej spodoba, na pewno szybko stanie się wspaniałym, wspólnym przeżyciem, do którego wiele razy będziecie jeszcze wracać w przyszłości.