3776
Styczeń 26 przez Tristia
Życie typowego studenta nie jest usłane różami. Zazwyczaj koniec każdego miesiąca wiąże się z zaciśnięciem pasa, a każdy kolejny dzień bez gotówki sprawia, że nawet bezdomni zdają się odczuwać pewną dozę współczucia. Wtedy też zupełnie inaczej postrzegasz codzienność. Jak? Dowiecie się z poniższego tekstu.

Happy hours

Co oznacza zazwyczaj: pora dnia, kiedy w barach drinki sprzedawane są taniej. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: jedyny moment w ciągu dnia, kiedy możesz napić się alkoholu ze swoim znajomymi poza swoim mieszkaniem.

Zakupy

Co oznacza zazwyczaj: udanie się do sklepu w celu uzupełnienia zapasów jedzenie i picia. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: spacer po sklepie polegający na przyglądaniu się produktom, które są poza naszym zasięgiem cenowym. Zwieńczony zakupem zupek chińskich, chleba tostowego i najtańszego piwa.

Instagram

Co oznacza zazwyczaj: niezwykle popularna aplikacja oferująca szereg filtrów do zdjęć, na której Twoi znajomi, a także ludzie z całego świata, wrzucają swoje zdjęcia. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: miejsce po brzegi wypełnione bogatymi ludźmi, którzy co każde Twoje odświeżenie strony wrzucają zdjęcia wymyślnych potraw, drogich alkoholi i wakacji Twoich marzeń, wprowadzając Cię w głębokie stany depresyjne.

Piątkowy wieczór

Co oznacza zazwyczaj: koniec przepracowanego tygodnia spędzany zazwyczaj w towarzystwie alkoholu i dobrych znajomych Co oznacza, gdy jesteś spłukany: oszukiwanie znajomych, że masz już na dzisiaj plany, podczas gdy w rzeczywistości nie stać Cię na żadne wyjście. Wieczór kończysz oglądając seriale i pijąc wcześniej zakupione tanie piwo.

Śniadanie

Co oznacza zazwyczaj: najważniejszy posiłek dnia składający się przeważnie z jajek, płatków na mleko, kawy i soku owocowego. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: najtańszą kawę rozpuszczalną, która po pierwszym łyku usadawia Cię na kiblu.

Obiad

Co oznacza zazwyczaj: główny posiłek dnia. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: jedyny posiłek w ciągu dnia.

Karta kredytowa

Co oznacza zazwyczaj: kawałek plastiku wydawany przez bank, który połączony z Twoim kontem bankowym umożliwia bezgotówkowe transakcje finansowe. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: bardzo niebezpieczny przedmiot, za sprawą którego możesz nabyć dobra, na które w żadnym wypadku Cię nie stać.

Wakacje

Co oznacza zazwyczaj: okres w którym bierze się wolne w pracy w celu relaksu i odwiedzenia nowych, nieznanych miejsc. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: największy atut każdej pracy, który tracisz za każdym razem wraz z końcem roku, ponieważ nie stać Cię na żaden wyjazd.

Opłata mieszkania

Co oznacza zazwyczaj: uiszczenie wcześniej sprecyzowanej kwoty za możliwość mieszkania w miejscu, które nie należy do opłacającego. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: comiesięczne pozbywanie się ogromnej ilości gotówki, któremu towarzyszy ból serca, silne łzawienie i nadzieja, że zostanie Ci wystarczająco gotówki, by wieść godne życie.

Rachunki

Co oznacza zazwyczaj: opłata za wodę, gaz i prąd. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: moment, w którym wraz z pozostałymi domownikami obwiniacie się o to, kto doprowadził do tak absurdalnej sumy, na którą w najlepszym wypadku stać połowę kłócących się osób.

Bielizna

Co oznacza zazwyczaj: odzież noszoną pod ubraniem. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: odzież spodnia, którą powinieneś już zmienić, ale wiesz, że nie możesz, ponieważ wszystko jest już w praniu.

Papier toaletowy

Co oznacza zazwyczaj: rolka owinięta papierem używanym do podtrzymania higieny osobistej po każdorazowym załatwieniu potrzeby fizjologicznej. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: przedmiot, który niezwykle szybko się wyczerpuje. Zazwyczaj uzupełniany poprzez wyniesienie go z pracy lub toalety publicznej.

Odwiedzanie rodziców

Co oznacza zazwyczaj: powrót do domu, w którym się wychowałeś i w którym spędzasz ze swoimi bliskimi krótki okres czasu - zazwyczaj ma miejsce w trakcie świąt lub wcześniej ustalonych rodzinnych spotkań. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: powrót do miejsca, którego właściciele darzą Cię uczuciem, zezwalając na darmową konsumpcję lodówkowych dóbr połączoną z darmowym alkoholem i ciepłymi posiłkami podsuwanymi pod sam nos.

Prostytucja

Co oznacza zazwyczaj: najstarszy zawód świata polegający na odbywaniu stosunków płciowych w celach zarobkowych. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: Jedna z opcji.

Oszczędności

Co oznacza zazwyczaj: zaoszczędzone i odłożone pieniądze przeznaczane na ściśle nieokreślone cele. Co oznacza, gdy jesteś spłukany: ilość drobnych, które mieszczą się w kieszeni spodni. Wydawane jednorazowo.