3209
2015 Grudzień 6 przez musang

Biznes zabawek erotycznych rozkwita najlepsze w Chinach, od kiedy coraz więcej kobiet kupuje realistyczne "dmuchane" lalki, aby zaspokoić seksualne potrzeby swoich mężów. Dotyczy to przede wszystkim starszych par, w których żony nie są już zainteresowane łóżkowymi igraszkami i dlatego szukają innych sposobów na wypełnienie małżeńskich obowiązków. 

Łóżkowe kłopoty w dojrzałych małżeństwach to jeden z powodów, dla których odnotowuje się ogromny skok w sprzedaży w chińskim mieście Xi'an, gdzie podobno znajduje się aż dwa tysiące sex shopów. Feng, właściciel jednego z nich, zdradza, że w momencie, gdy założył swoją firmę w 1998 roku, sprzedawał około stu dmuchanych lalek, natomiast teraz ta liczba zwiększyła się do ponad tysiąca. W całym regionie kupowanych jest około 10 tysięcy lalek rocznie i jest to trend, który dotyczy także innych miast w Chinach.

Jak stwierdza znający się na sprawie Feng, ludzie tłumią w sobie wszelkie instynkty dotyczące seksu, uważając go za coś brzydkiego, o czym nie powinno się rozmawiać - a już w szczególności nie lubią rozmawiać o własnym życiu erotycznym. Często więc się zdarza, że starsze kobiety, które nie chcą już uprawiać seksu, nie zaczynają nawet tego tematu w rozmowie z mężem, lecz po prostu pewnego dnia zaskakują ich niespodziewanym zakupem sex-lalki. 

Wśród innych klientów zamawiających takie erotyczne zabawki bardzo często zdarzają się niedoświadczeni, młodzi chłopcy, mężczyźni w związkach na odległość lub samotni imigranci. Co więcej, wzrasta liczba emerytów, którzy kupują dmuchane lalki po tym, gdy umierają ich partnerki - jest to popularny sposób na poradzenie sobie ze stratą bliskiej osoby i walka z samotnością. 

Wdowcy w Chinach traktują więc sex-lalki jako gadżet erotyczny oraz zwykłą towarzyszkę życia. Zdarza się, że z czasem coraz rzadziej używają ich do celów łóżkowych, a coraz częściej po prostu przebierają w stroje zmarłej żony, by mieć się z kim napić herbaty. To dlatego też dmuchane lalki przestały być po prostu balonem w ludzkim kształcie, stając się bardzo wierną i realistyczną kopią kobiety. Ich wygląd ma być nie tylko seksowny, lecz także inteligentny. Można więc na taką "zabawkę" wydać około 600 złotych lub kilkanaście tysięcy - wszystko w zależności od oczekiwanej jakości (i poziomu samotności).