3159
2015 Sierpień 4 przez azure

Po tym jak z pozoru niegroźny komar ukąsił twarz mężczyzny z Chin, opuchlizna praktycznie uniemożliwiła jego identyfikację.

30-letni Ho Zhang, pochodzący z Jiangsu we wschodnich Chinach, nie przypuszczał, że zwykłe ukąszenie komara zamieni jego życie w koszmar.

Na krótko po opuszczeniu miejsca pracy jego twarz zaczęła puchnąć. Z początku Ho nie skojarzył tego faktu z komarem, sądząc, że to z powodu odpadów chemicznych obecnych w powietrzu.

Kiedy sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli (oczy pana Zhanga spuchły do momentu, w którym przestał móc je otwierać) udał się on do najbliższego szpitala. Lekarze rozpoznali u niego ciężką reakcję układu odpornościowego. Co więcej, gdyby zjawił się na izbie przyjęć zaledwie dwie godziny później, mógłby umrzeć z powodu uduszenia.

„Pamiętam, że ukąsił mnie zwykły komar”, wspomina Ho. „Miejsce ugryzienia swędziało jednak bardziej niż zazwyczaj. Zaraz potem skóra wokół niego zaczęła robić się czerwona, a cała twarz puchnąć. Nie mogłem nawet zamknąć ust”, dodaje.

Lekarze podali Zhangowi środki przeciwzapalne, jednak nie istnieje żadna specjalistyczna kuracja mająca niwelować skutki ukąszenia komara. Przez niemal miesiąc, który spędził w szpitalu otrzymywał jedynie lód dla zmniejszenia opuchlizny oraz dyskomfortu. Oprócz wysokiej gorączki, leczenie przebiegało bez komplikacji.

Pomimo upływu ponad dwóch miesięcy czasu, opuchlizna nie zniknęła z twarzy Ho całkowicie. ”Jego reakcja jest bardzo rzadka. Najczęściej ukąszenie komara pozostawia jedynie swędzący ślad znikający po kilku dniach”, powiedział  dr. Dai Tao, ordynator szpitala. „Całe zdarzenie to reakcja układu immunologicznego pacjenta na ugryzienie, które w tym wypadku okazało się bardziej jadowite niż zazwyczaj”, dodał.

Z uwagi na ukąszenie, Ho Zhang był zmuszony do zrezygnowania ze swojej pracy z powodu zbyt wielu nieobecności. Wynikały one z konieczności częstych wizyt w szpitalu w celu kontynuowania leczenia. Mężczyzna jest załamany swoją sytuacją i twierdzi, że już zawsze będzie uważać na komary.

Czy w tym roku ukąsił Cię komar?

Tak, są nie do zniesienia
Nie, jakoś w tym roku mnie omijają

Wybrane dla Ciebie: