2230
2015 Sierpień 2 przez azure

Bankomaty nie dysponują niewyczerpalnymi zasobami gotówki, a ich uzupełnianiem zajmują się specjalnie zatrudnione do tego firmy, które wykonują to zadanie o ściśle określonych porach.

Zadanie to wydaje się dziecinnie proste i pewnie tak też byłoby tego lipcowego ranka, kiedy to pracownicy firmy ATMForUs uzupełniali bankomat w New Jersey... gdyby nie jeden mały szczegół, który odkryto zbyt późno!

 

Ten "szczegół" to torba zawierająca paczki z banknotami dziesięcio i dwudziestodolarowymi pozostawiona przez jednego z pracowników na trawniku niedaleko bankomatu.

Policja na prośbę banku przejrzała nagrania z miejskiego monitoringu. Przedstawiają one napełniających w spokoju bankomat pracowników firmy, którzy po wszystkim jak gdyby nigdy nic opuszczają miejsce zdarzenia zapominając o leżącej na trawniku torbie.

„W pewnym momencie, osoba odpowiedzialna za torbę zorientowała się, że nie ma jej w samochodzie. Auto znajdowało się wtedy około 10 kilometrów od bankomatu i pracownicy zadzwonili do centrali, aby szybko wysłano tam kogoś w celu sprawdzenia, czy pakunek nadal znajduje się na miejscu”, mówi William Hunt, oficer miejscowej policji.

Dalsza część nagrania z kamer pokazuje białe auto marki GMC, które mija bankomat i zatrzymuje się w pobliżu. Po kilku minutach jego pasażer wysiada, chwyta torbę i w pośpiechu oddala się z miejsca zdarzenia. Policja prowadzi w tej chwili śledztwo w celu ustalenia tożsamości "znalazcy". Zdjęcia są jednak na tyle złej jakości, że nie widać na nich rejestracji pojazdu.

Władze w New Jersey ogłosiły poszukiwania mężczyzny, który zabrał pozostawioną torbę. Straty poniesione przez bank to 141 tysięcy dolarów, a więc ponad pół miliona złotych!

“Liczymy na to, że osoba, która miała szczęście i znalazła torbę zgłosi się do nas w celu jej zwrotu. Może oczywiście liczyć na znaleźne i nagrodę ufundowaną przez dyrekcję banku”, apeluje w imieniu pracowników firmy oficer Hunt.

Czy to działanie to zamierzona pomyłka pracownika firmy?

Tak, wiedział gdzie zostawić torbę aby kamery nic nie pokazały
Nie, to po prostu roztargnienie

Wybrane dla Ciebie: