2170
2015 Sierpień 2 przez azure

Bankomaty nie dysponują niewyczerpalnymi zasobami gotówki, a ich uzupełnianiem zajmują się specjalnie zatrudnione do tego firmy, które wykonują to zadanie o ściśle określonych porach.

Zadanie to wydaje się dziecinnie proste i pewnie tak też byłoby tego lipcowego ranka, kiedy to pracownicy firmy ATMForUs uzupełniali bankomat w New Jersey... gdyby nie jeden mały szczegół, który odkryto zbyt późno!

 

Ten "szczegół" to torba zawierająca paczki z banknotami dziesięcio i dwudziestodolarowymi pozostawiona przez jednego z pracowników na trawniku niedaleko bankomatu.

Policja na prośbę banku przejrzała nagrania z miejskiego monitoringu. Przedstawiają one napełniających w spokoju bankomat pracowników firmy, którzy po wszystkim jak gdyby nigdy nic opuszczają miejsce zdarzenia zapominając o leżącej na trawniku torbie.

„W pewnym momencie, osoba odpowiedzialna za torbę zorientowała się, że nie ma jej w samochodzie. Auto znajdowało się wtedy około 10 kilometrów od bankomatu i pracownicy zadzwonili do centrali, aby szybko wysłano tam kogoś w celu sprawdzenia, czy pakunek nadal znajduje się na miejscu”, mówi William Hunt, oficer miejscowej policji.

Dalsza część nagrania z kamer pokazuje białe auto marki GMC, które mija bankomat i zatrzymuje się w pobliżu. Po kilku minutach jego pasażer wysiada, chwyta torbę i w pośpiechu oddala się z miejsca zdarzenia. Policja prowadzi w tej chwili śledztwo w celu ustalenia tożsamości "znalazcy". Zdjęcia są jednak na tyle złej jakości, że nie widać na nich rejestracji pojazdu.

Władze w New Jersey ogłosiły poszukiwania mężczyzny, który zabrał pozostawioną torbę. Straty poniesione przez bank to 141 tysięcy dolarów, a więc ponad pół miliona złotych!

“Liczymy na to, że osoba, która miała szczęście i znalazła torbę zgłosi się do nas w celu jej zwrotu. Może oczywiście liczyć na znaleźne i nagrodę ufundowaną przez dyrekcję banku”, apeluje w imieniu pracowników firmy oficer Hunt.

Czy to działanie to zamierzona pomyłka pracownika firmy?

Tak, wiedział gdzie zostawić torbę aby kamery nic nie pokazały
Nie, to po prostu roztargnienie