2285
2015 Październik 5 przez azure

Popularny trendsetter Rick Owens zaprezentował na niedawnym pokazie jesień/zima 2015 nową część garderoby. Jej założeniem jest... noszenie na sobie drugiej osoby.

Rick Owens to projektant, który uwielbia stawiać świat mody do góry nogami. W zeszłym roku zaproponował publiczności akcesoria przypominające męski członek wystające spod płaszcza, które nie obeszły się bez głośnego, medialnego echa. Jego tegoroczny pomysł również znacząco odbiega od standardowego kanonu ubioru.

Cyklop, bo tak nazywa się dodatek, nie jest związany z jednookim, mitycznym stworem. Mimo sugestywnej nazwy, jego zastosowanie jest zgoła inne. Czym w takim razie jest, zapytacie? Otóż Cyklop to ludzki plecak!

Widzowie pokazu Owensa przecierali oczy ze zdumienia, kiedy na scenę wchodzili kolejni modele niosący na sobie drugą osobę przypiętą do nich pasami. Na dodatek ich "pasażerowie" byli do góry nogami! Niektórzy zastanawiali się, czy to przypadkiem nie jakiś dziwny performance arystyczny, jednakże jak się okazało, to po prostu kolejny szalony pomysł równie szalonego projektanta.

Ekscentryczny twórca stwierdził, że nie ma ochoty komentować swojej prezentacji. Rzucił tylko w stronę dziennikarzy lakoniczne wyjaśnienie: dodatkowa osoba ma symbolizować powrót do dzieciństwa. Domniemywamy, że bardzo wczesnego, bo specyficzne plecaki przypominają w pewien sposób niemowlęta noszone przez swoje matki, no może poza odwróconą pozycją.

Znana aktorka i żona Willa Smitha, Jada Pinket Smith, wydawała się oczarowana pokazem i sprawiała wrażenie zrozumienia intencji artysty. "Był doprawdy przepiękny!", stwierdziła zachwycona kobieta. "To mój pierwszy raz na wystawie Ricka i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, jak wielkim on jest geniuszem", dodaje. Jesteśmy zdania, że każdy powinien ocenić pomysł Owensa osobiście, jednakże uprzednio dobrze zastanowić się, kogo widzieliby w roli swojego pasażera.

Kupiłbyś ludzki plecak?

Tak
Nie