2621
2015 Wrzesień 30 przez azure

Amerykańska sieć Burger King postanowiła dodać do swojej oferty z okazji Halloween wyjątkową pozycję - czarnego Whoppera.

W tym tygodniu w Miami w USA znana na całym świecie sieć z fast foodami Burger King ogłosiła swój specjalny plan uczczenia święta strachów - Halloween. Menu wszystkich restauracji zostanie w tym roku wzbogacone o pewną specjalną kanapkę, którą do tej pory można było dostać jedynie w Japonii.

Czym różni się Halloweenowy Whopper od tego dostępnego w BK na co dzień? Poza standardowymi składnikami zobaczymy w nim... czarną bułkę. Nie da się ukryć, że skojarzenie z mrocznym świętem duchów nasuwa się samo.

Pracownicy sieci utrzymują, że nie tylko pieczywo przybierze inny odcień, ale także smak - ma on być przystosowany specjalnie na tę okazję.

Burger King ma spore doświadczenie w barwieniu bułek. W japońskim menu oferowano już "burgery samuraja" z czerwonym lub właśnie czarnym pieczywem. Reakcje klientów są zróżnicowane, w większości jednak to pozytywne opinie. Nie brakuje jednak głosów twierdzących, że ciemna bułka wygląda nieco... obrzydliwie.

Pomimo zachęcającego wyglądu, warto pamiętać, że flagowy produkt sieci to aż 710 kalorii i 43 gramów tłuszczu.

Skusiłbyś się na czarnego burgera?

Tak
Nie