5436
2015 Listopad 19 przez musang

Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami: przejdą w nich liczne pomysły i akcje, na które nie ma miejsca w rzeczywistym społeczeństwie, ale z drugiej strony, nie można liczyć na łagodność i grzecznościową konwencję, obecne na co dzień w realu. 

Kim Kardashian

Do internetu możemy wrzucić dowolne treści, ale przy okazji musimy pamiętać, że będą one wystawione na komentarze i krytykę - nie zawsze uzasadnione, często prześmiewcze. Australijska komiczka na przykład, Celeste Barber, wzięła sobie za punkt honoru parodiowanie zdjęć publikowanych przez celebrytów na Instagramie. Swojemu celowi poświęca dużo czasu i zaangażowania, a efekty są bardzo dowcipne.

Justin Bieber

Celeste zrobiła ze swojego pomysłu całą kampanię, zachęcając innych użytkowników Instagrama do wrzucania swoich parodii najbardziej idiotycznych, wydumanych czy po prostu dziwacznych zdjęć. Aby włączyć się do akcji, wystarczy skorzystać z hashtaga #celestechallengeaccepted. I chociaż teraz ruch przyjął spore rozmiary, to - jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa - wszystko się zaczęło od zwykłego żartu.

Gisele Bundchen

Jak utrzymuje komiczka, ludzie zdecydowanie zbyt serio biorą wszystkie przejawy aktywności celebrytów. Śledzą każdy ich ruch (teraz akurat dzięki mediom społecznościowym mają ułatwione zadanie), analizują każde słowo, kontemplują każde zdjęcie. Nawet jeśli nie czają się pod ich domami, to i tak śmiało można ich działalność zaliczyć do obsesji - i to nie za bardzo zdrowej.

Serena Williams

Z drugiej strony, bogaci, sławni i uprzywilejowani celebryci, którzy przywykli już do cichej acz nieustannej obecności fanów, przegrzebujących ich internetowe konta, czują się zobligowani do dostarczania wciąż nowych treści. A że wszystko spotyka się z ekstatycznym odzewem, większość sław chyba straciła poczucie, co jeszcze jest fajne i oryginalne, a co już zakrawa na kpinę.

Miranda Kerr

Niektóre rzeczy są po prostu bardzo nienaturalne i dziwaczne. Chociaż ich absurd ginie gdzieś w zalewie podobnych treści tego typu, których otrzymujemy codziennie całe mnóstwo, to wystarczy chwila uwagi i zastanowienia, aby odkryć, że takich rzeczy się po prostu nie robi w normalnym życiu. Nie wszystko da się zatuszować w photoshopie, co właśnie bez skrupułów wyciąga na światło dzienne Celeste Barber.

Miley Cyrus

Nicki Minaj

Kim Kardashian