1803
2015 Wrzesień 1 przez azure

W jednym z miast USA odbył się kolejny coroczny Nagi Przejazd Rowerowy.

Filadelfijscy kierowcy są przyzwyczajeni do korków i innych utrudniających podróże anomalii na drodze. Tego popołudnia miało jednak miejsce zdarzenie, które pomimo regularnego występowania wywołuje u prowadzących samochody niebywałe zdumienie.

To już siódme lato z rzędu, podczas którego duża grupa rowerzystów pozbywa się ubrań, wsiada na swoje dwukołowce i przemierza miasto. Tak! Robią to całkowicie nago!

Happeningowi przyświeca szczytny cel. Inicjatorami akcji jest organizacja ekologiczna promująca racjonalne wykorzystywanie paliwa i zastępowanie samochodów rowerami tam, gdzie jest to możliwe.

Pomysł został zrealizowany po raz pierwszy w roku 2004 w Rzymie.

"Jestem naturystką i wierzę w wolność ciała", powiedziała Debbie Kaighn, która uczestniczyła w wydarzeniu już po raz trzeci. "Pomyślałam, że to dobry pomysł połączyć moje przekonania z jazdą na rowerze zwłaszcza, że też ją uwielbiam", dodała, mając na sobie jedynie różnokolorowe skarpetki.

Przejazdowi towarzyszy jak co roku duży szum w mediach społecznościowych. Na trasie można było zobaczyć mnóstwo zaskoczonych i rozbawionych gapiów robiących zdjęcia, które potem wylądowały na Twitterze i Facebooku. Nie da się ukryć, że dla uczestników to oprócz promowania idei także świetna zabawa.

Wziąłbyś udział w nagim przejeździe rowerowym?

Tak
Nie