3726
2015 Czerwiec 1 przez Tristia

Czy świadomość przebywania w towarzystwie osób dzielących tę samą orientację seksualną wpływa w jakikolwiek sposób na ich zachowanie? Do tej pory ta kwestia pozostawała jedynie w sferze domysłów. Na całe szczęście światło dzienne ujrzał ten materiał wideo, który nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Powyższe nagranie jest oczywiście mocno przerysowane i nie miało na celu w żadnym wypadku obrażać mniejszości seksualnych. W rolę spotykających się na korytarzu postaci wcielili się aktorzy i komedianci Brian Jordan Alvarez, Stephen Guarino i Mitch Silpa.

 

Gdy trzech mężczyzn spotyka się po raz pierwszy na korytarzu, odkrywając, że wszyscy są homoseksualistami, mamy do czynienia z czymś w rodzaju gejowskiego, śmiałego przedstawienia. Część z wykonywanych z niezwykłą gracją i lekką przesadą ruchów ma nawet swoje kulturowe odniesienia. 

Pozowanie do zdjęć w stylu lat 80.

Odwieszanie płaszcza rodem z katalogów z ubraniami

Charakterystyczny ruch rąk z amerykańskich programów telewizyjnych z lat 70.

Można zadać sobie pytanie, dlaczego w tym dość oryginalnym materiale wideo żaden z bohaterów się nie odzywa. Przeniesienie tej swego rodzaju dyskusji do poziomu komunikacji niewerbalnej może wskazywać na fakt, że osoby homoseksualne wyrażają się w gestach, a nie słowach. Wszystko po to, by móc rozpoznać bratnie dusze w tłumie, bez konieczności nawiązywania z nimi kontaktu werbalnego. Stąd też nagranie przedstawia nieco nienaturalną mowę ciała, jak chociażby ta z poniższych gifów:

Omówiony pokrótce filmik jest wbrew pozorom bardzo popularny na serwisie YouTube. Do tej pory obejrzało go ponad 2 miliony użytkowników, z czego lwia ich część - jak przy tego typu kontrowersyjnych treściach bywa - włożyła całe serca, by przekrzykiwać się w komentarzach. A Wy co o nim myślicie?

Czy uważasz, że ten materiał wideo obraża osoby homoseksualne?

Tak
Nie

Wybrane dla Ciebie: